Nisan 9, 2022

İşte Nisan Ayında Patlaması Beklenen 3 Metaverse Coin

Piyasadaki metaverse kripto para birimlerinin sayısının artması ile birlikte, yeni trader’lar hangi projelerin uzun vadeli potansiyele sahip sağlam projeler olduğunu belirlemeleri zor olabiliyor. Her gün, çoğunluğu piyasadaki hype ile beslenen ve gerçek bir fayda sağlamayan düzinelerce meme coin’i ve metaverse projesi ortaya çıkıyor. Biz de KoinFinans olarak yatırımcıların potansiyeli olan projeler konusunda bilgi vermek için 2022’de önemli fiyat artışı yaşayabileceğine inandığımız ve göz atmaya değer ilk üç metaverse kripto para birimini inceledik.

Alien Worlds (TLM)

Piyasa Değeri: 135 milyon dolar
Birim Fiyatı: 0,1092
24 saatlik İşlem Hacmi: 33 milyon dolar

Nisan 2021’de piyasaya sürülen Alien Worlds (TLM), geçtiğimiz ay geçen ay 200 binin üzerinde kullanıcı ile pazarın en popüler ikinci Metaverse kripto oyunu haline gelen bir metaverse projesidir.

Alien, WAX blok zinciri üzerine inşa edilmiş ve BNB zincirleriyle entegre edilmiş NFT tabanlı bir Metaverse oyunudur. Oynaması tamamen ücretsiz olan oyun, kullanıcıların çeşitli şekillerde TLM token’larının madenciliğini yapması etrafında döner.

alienworlds
Kaynak: alienworlds.io

Alien Worlds, kullanıcıların NFT’ler ile Trillium (TLM) madenciliği yapmasına izin veren, oynayarak kazanılan bir oyundur. Oyunculara kayıt sırasında ücretsiz bir kürek verilir ve hemen madenciliğe başlayabilirler.

Trilium (TLM) ise, hem WAX hem de BNB sürümlerin e sahip platformdaki lider hizmet token’ıdır. TLM, Alien Worlds ekosistemi ile etkileşim kurarak kripto para madenciliği yapan kullanıcılar için bir ödül olarak dağıtılır.

Oyuncular, hepsi ayrı Merkezi Olmayan Otonom Kuruluşlar (DAO’lar) olan çeşitli gezegenlerde madencilik yapabilir.

Alien Worlds’de Trilium nasıl kazanılır?

Alien Worlds’de Trilium kazanmanın iki temel yolu vardır. İlk yol, WAX’ın AtomicAssets NFT pazar yerinden NFT madencilik araçlarını satın almaktır. Kullanıcılar üç adede kadar araç kullanabilir. WAX’ın pazar yeri AtomicHub’dan NFT madencilik araçlarını satın alarak 5 dolar gibi düşük bir fiyata TLM madenciliğine başlayabilir.

Trilium madenciliği yapmanın ikinci yolu, misyonlara göndermek için uzay aracı kiralamak suretiyle BNB zincirlerine TLM stake etmektir. Her staking döneminin sonunda, kullanıcılar ilk harcadıkları TLM’ler değerinde ve nadir NFT’ler aracılığıyla bonus alır.

Kullanıcılar sadece bir hesap oluşturmaları karşılığında ücretsiz bir NFT küreği aldığından, Alien Worlds’e göz atmanızı ve oyunu denemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Oyunda madenciliğini yapabileceğiniz TLM’nin değeri çok yüksek olmasa da, size NFT tabanlı metaverse oyunlarının nasıl çalıştıkları hakkında bir fikir verecektir.

Alien World şu anda 135 milyon dolarlık bir piyasa değeri ile olması gereken değerden oldukça düşük bir şekilde fiyatlandırılıyor. Piyasa uzmanlarına göre TLM, 2022’de kripto sektöründe boğa piyasasının başlaması halinde hızla değer kazanabilecek bir metaverse coin ve Nisan 2022’de yakından takip edilmesi gereken bir kripto para birimi.

TLM; Binance, KuCoin, ZB.COM, WazirX, LBank, FTX, MEXC gibi kripto para borsalarında bulunmaktadır.

Radyo Caca (RACA)

  • Piyasa Değeri: 540 milyon dolar
  • Birim Fiyatı: 0,001804
  • 24 saatlik İşlem Hacmi: 21 milyon dolar

Ağustos 2021’de piyasaya sürülen Radio Caca (RACA), 2022’de patlama olasılığı yüksek olan bir başka kripto para birimidir. Radio Caca, oyunlar, Metaverse’ler, dApp’ler ve bir Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon’dan (DAO) oluşan sağlam bir ekosisteme sahiptir. Binance Smart Chain’de (BSC) başlatılan proje o ay BSC’nin “En Değerli Üreticilerinden” biri seçildi.

Radio Caca’nın Metaverse’i, kullanıcıların keşfetmesine açık bir 3D tarayıcı içi deneyimi olan The United States of Mars (USM) olarak adlandırılır. Radio Caca’nın Metaverse’i Decentraland’ınkine benzer ancak araçlar, galeriler vb. gibi benzersiz konseptler içerir.

USM metaverse, kullanıcıların arazi sahibi olabileceği, mülkleri üzerinde mağazalar inşa edebileceği ve çeşitli oyunlar oynayabileceği veya oluşturabileceği bir 3B gezegen dünyasıdır.

radiocaca
Kaynak: radiocaca

Metamon

Bunlara ek olarak Radio Caca, Metamon adlı  blok zinciri tabanlı bir P2E oyuna sahiptir ve kullanıcıların oyunu oynamaları karşılığında ödüller kazanmalarını sağlar. Kullanıcılar, oynamaya başlamak için RACA’nın NFT pazar yerinden RACA token’lar ile satın alınabilecek bir Metamon Yumurtası satın almalıdır.

RACA, hem BEP-20 hem de ERC-20 formatlarında mevcut olan token’larla platformun birincil hizmet varlığıdır. RACA’nın birincil kullanım durumları, kullanıcıların USM Metaverse ile etkileşime girmesine, DAO yönetimine katılmasına, oyun içi öğeler satın almasına yardımcı olmaktır.

Radio Raca listelemeler

Ayrıca Radio Caca’nın ve ekosistemlerinin büyümesini takiben yalnızca son yedi gün içinde, en büyük kripto para borsalarından ve hizmet sağlayıcılarından bazıları, platformlarında RACA’nın dahil edildiğini duyurdu. RACA listelemelerini açıklayan en yeni şirketler arasında Huobi, ChangeNow, Bybit ve Phemex bulunuyordu.

Piyasada Minimum Uygulanabilir Ürüne (MVP)* bile sahip olmayan ancak Alien Worlds’den daha büyük piyasa değerine sahip projeler olduğu için piyasadaki en değeri bilinmeyen metaverse kripto para birimlerinden birisi olarak bilinen RACA, Nisan 2022 ve sonrasında göz önünde bulundurulması gereken bir kripto para birimidir.

RACA; Hoo, MEXC, BKEX, MDEX, PancakeSwap, Uniswap vb. kripto borsalarında bulunmaktadır.

Decentraland (MANA)

  • Piyasa Değeri: 3.5 milyar dolar
  • Birim Fiyatı: 2,31 dolar
  • 24 saatlik İşlem Hacmi: 190 milyon dolar

Şubat 2020’de piyasaya sürülen Decentraland, şu anda piyasadaki en yüksek değerli Metaverse kripto para birimidir. Piyasa uzmanları bu yıl boğa piyasasının kaçınılmaz olarak piyasayı vuracağını düşündüğünden, Decentraland (MANA) gibi sağlam ve ana akım benimsenmesi yüksek bir kripto para biriminin patlayacağına dair bahse girmek hiç de kötü bir fikir değil.

decentraland
Kaynak: decentraland

Decentraland, oynaması ücretsiz, oyna-kazan 3D tarayıcı içi deneyimi sunan Metaverse kripto para birimlerinin öncüsüdür. Ayrıca platform OpenSea’de toplam 231,5 bin ETH’nin üzerinde, yaklaşık 802 milyon dolar işlem hacmine sahip güçlü bir sanal emlak piyasasına sahiptir.

Oyuncuların arazi satın almalarına ve sanal evreni keşfetmelerine olanak tanıyan 3D blok zinciri tabanlı bir metaverse’e sahip olan platformda kumarhaneler, konserler, galeriler vb şeyler dahil olmak üzere çeşitli deneyimler mevcuttur.

Decentraland ayrıca Decentral Games’sin ICE Poker adlı dünyanın en popüler sanal kumarhanesini de bünyesinde bulunur. Bu sanal kumarhane, 2022’nin ilk çeyreğinde 7,5 milyon dolar gelir elde etmesinin ardından “Metaverse’in bitirici uygulaması” adını aldı. Bu da kripto topluluğuna Decental Games ve Decentraland’ın muazzam uzun vadeli potansiyelini gösterdi.

Decentraland için birincil hizmet varlığı, Ethereum blok zinciri üzerinde kurulu olan bir ERC-20 token’ı olan MANA’dır. MANA ayrıca Polygon uyumlu bir token’dır, bu da kullanıcıların daha düşük ücretler karşılığında merkezi olmayan borsalarda MANA ticareti yapabileceği anlamına gelir.

MANA; Kraken, LBank, Coinbase, Binance, Gemini, Gate.io vb. kripto borsalarında bulunmaktadır.

*Minimum Uygulanabilir Ürün (MVP), tüketicilerin ilgisini çekmeye yetecek temel özelliklere sahip yeni bir ürünün pazara sunulduğu bir geliştirme tekniğidir. Nihai ürün ancak ürünün ilk kullanıcılarından yeterli geri bildirim alındıktan sonra piyasaya sürülür.

Bu teknik, nihai ürünü çok daha iyi hale getirmelerine yardımcı olur. MVP konseptinin yardımıyla, araştırma veya pazarlama ekibi, ürünün nerede eksik olduğunu veya güçlü veya zayıf yönlerinin neler olduğunu öğrenecektir.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : thevrsoldier


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.