Mayıs 1, 2022

İşte Mayıs’ta İzlenecek 3 Düşük Değerli Metaverse Coin!

Metaverse kripto para birimleri ile ilgilenen yatırımcılar için hangi projelerin buna değer olduğunu anlamak oldukça zor olabiliyor. Piyasada her biri gerçekleşen bu sanal devrime benzersiz bir bakış açısı sunan yüzlerce Metaverse kripto para birimi bulunuyor. Biz de KoinFinans olarak Mayıs 2022’de izlenmesi için 200 milyon doların altında piyasa değeri olan üç metaverse coin’i mevcut piyasa değerine göre en düşükten en yükseğe sıralayarak inceledik.

Metahero (HERO) – 152 milyon dolar

Temmuz 2021’de piyasaya sürülen Metahero (HERO), en güçlü topluluklardan birine ve sanal dünyası için benzersiz vizyonlara sahip üst düzey bir metaverse coin olmasına rağmen yalnızca 152 milyon dolarlık oldukça düşük bir piyasa değerine sahiptir. Bu da onu şu anda piyasadaki en az takdir edilen Metaverse kripto paralarından biri haline getiriyor

metahero

Metahero, kullanıcıların kendilerini ve diğer nesneleri dijital alana taramasına olanak tanıyacak, gerçek hayata benzer, ultra gerçekçi bir metaverse inşa ederek sürükleyici ve ilgi çekici bir deneyim yaratıyor.

İş birlikleri konusunda oldukça aktif olan platform, tarama vizyonuna ulaşmak için CD Project, The Witcher serisinin arkasındaki geliştiriciler ve Cyberpunk 2077 gibi en iyi oyun stüdyoları tarafından kullanılan 3D 16k tarama teknolojisinde lider olan Wolf Digital World ile iş birliği kurmuş durumda.

Metahero’nun amacı, gelecekte on milyon kullanıcıyı Metaverse’e getirmek ve yeni kullanıcıları teknoloji ve yetenekleri hakkında eğitmektir. Platformun temel simgesi olan HERO, diğer şeylerin yanı sıra NFT’ler, lisanslama ve tarama hizmetleri için ödeme yapmak için kullanılır.

Ayrıca, Metahero’nun Metaverse’i Everdome olarak adlandırılır ve platformun DOME adlı bir yerel token’a sahiptir. Everdome kısa süre önce ön satışını tamamlayarak 9 milyon doların üzerinde gelir elde etti ve bu da projenin muazzam potansiyelini gösteriyor.

Son 24 saat içerisinde yaklaşık yüzde 4’lük bir düşüş ile 0,029 dolar seviyesinde bulunan HERO; PancakeSwap, LATOKEN, Bybit, OKX, Hotcoin Global, Gate.io, vb. borsalarda bulunuyor.

Chromia (CHR) – 191 milyon dolar

Mayıs 2019’da piyasaya sürülen Chromia (CHR), NFT ve Metaverse uygulamaları için oluşturulmuş yeni nesil bir ilişkisel blok zinciridir. Sezgisel geliştirme tasarımı, geliştiricilerin NFT ve Metaverse oyunlarını dağıtımını Solidity kullanan geleneksel blok zinciri yerine çok daha kolay ve hızlı hale getirir.

Chromia, insanların gerçek dünyada merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasını kolaylaştıran, eşsiz mimariye sahip bir coin’dir. Ethereum ile birlikte oldukça iyi performans gösterir ve geliştiricilerin uygulamaları yedi ila on kat daha hızlı kodlamasına olanak tanır.

chromia

Yukarıda da belirtildiği gibi Chromia EVM uyumludur, yani bu da platformda geliştirilen tüm uygulamaların BNB ve Ethereum gibi birinci nesil akıllı sözleşme blok zincirlerine taşınabileceği anlamına gelir.

Chromia’nın platformunda geliştirilmekte olan çeşitli oyunlar da bulunmaktadır. Bunlar arasında Mines of Dalarnia ve My Neighbor Alice adlı dikkate değer iki oyun vardır ve bunların her ikisi de milyonlarca dolarlık değerleme ile şaşırtıcı derecede başarılı projelerdir.

Chromia, geliştiricilerin uygulama oluşturmasını sağlayan, kullanıcıların dApps token’larını CHR’ye bağlamasına olanak tanıyan ve Chromia ekosistemine güç sağlayan CHR token’ı tarafından desteklenmektedir. CHR, Ethereum blok zinciri üzerinde oluşturulmuş olan bir ERC-20 varlığıdır.

Platformda daha fazla oyun piyasaya sürülmeye devam ettiği sürece Chromia, 2022 yılında izlemek için harika bir proje. Altcoin’in 191 milyon dolarlık mevcut değerlemesi ise Solana veya Polygon gibi multi-milyar dolarlık piyasa değerlerine sahip diğer platformlara kıyasla nispeten düşük değerde ve bu da gelişmeye açık olduğu anlamına geliyor.

Son 24 saat içerisinde yüzde 6’nın üzerinde bir düşüş ile 0,34 dolar seviyesinde bulunan  CHR; Poloniex, Bithumb, FTX, KuCoin, BitGlobal, PancakeSwap vb. gibi platformlarda bulunmaktadır.

 (PYR) – 196 million

Nisan 2021’de piyasaya sürülen Vulcan Forged (PYR), dApp’ler, Metaverse oyunları vb birçok şeyden oluşan ancak buna rağmen değeri çok bilinmeyen bir ekosistemdir. Platformun çekirdeği merkezi olmayan bir borsayı ve bir NFT pazar yerini içerir, bu da onun güçlü yatırımcılar, trader’lar, oyuncular vb. insanlardan oluşan güçlü bir topluluğa sahip olmasına izin verir.

vulcan

Topluluğuna odaklanan bir proje olan Vulcan; NFT, metaverse ve kripto meraklıları için her şeyin bir aradabulunabildiği bir ekosisteme sahiptir. NFT meraklılarının platformun odukça aktif olan NFT pazar yerini incelemelerini öneriyoruz.

Vulcan Forged, ürün katmanında Coddle Pets, Forge Arena, Berserk, Battle V Chess ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli blockchain oyunlarına da sahiptir.

VulcanVerse olarak adlandırılan bir metaverse’e sahip olan platformun oyunculara ilgi çekici ve sürükleyici bir 3D deneyimi sağlaması bekleniyor. Ayrıca ilerleyen zamanlarda projenin, kullanıcıların platformdan ödüller kazanmalarını sağlayan bir oyna-kazan modelini entegre etmesi de bekleniyor.

Vulcan Forged Polygon’un MATIC zinciriyle birlikte çalışabilen ve Ethereum blok zincirinde oluşturulan bir ERC-20 token’ı olan PYR yerel varlığı tarafından desteklenmektedir. PYR’nin başlıca kullanılabilirliği, platformun pazar yerinden NFT’lerin satın alınmasıdır.

Son 24 saat içerisinde yüzde 2’lik bir düşüş ile 8,22 dolar seviyesinde bulunan PYR; Gate.io, Binance, KuCoin vb. borsalarda bulunmaktadır.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : thevrsoldier


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.