İşte Kripto Piyasası için En Kötü Durum Senaryosu!

0
İşte Kripto Piyasası için En Kötü Durum Senaryosu!

Kripto dünyasının yakından takip edilen analistlerinden birisi olan Benjamin Cowen, 1990’ların sonundaki dot-com balonunun, kripto piyasalarında olası bir çöküşün nasıl ortaya çıkabileceği konusunda önemli bir fikir verebileceğini düşünüyor.

YouTube kanalında yeni bir video yayınlayan Cowen, Bitcoin‘in (BTC) tüm zamanların en yüksek seviyesinden neredeyse %50 değer kaybettiği mevcut piyasa koşullarından daha kötüsünün ne olabileceğini anlattı.

“2000 yılında NASDAQ’ta neler olduğuna bakarsanız, aslında %83’lük bir düzeltme yaşadığını görebilirsiniz. Bugün ise kripto piyasalarında düzeltme fikrini sevmeyen veya düzeltmenin olabileceği ihtimali vermeyenler için bir haberim var, bu durum birkaç yılda bir gerçekleşiyor…”

Cowen, kripto piyasası için %80’lik bir düşüşün oldukça olası olduğunu düşünüyor.

“%80’lik bir düzeltme göreceksiniz, bu yüzden kripto varlık sınıfında zaten birden çok kez gerçekleştiğini göz önünde bulundurarak bunun olamayacağını varsaymayalım. NASDAQ, en sonunda bir makro dip bulmadan önce %83 düştü ve sonra başka bir koşuya geçti ve sonra elbette bizi başka bir dibe götüren mali kriz yaşadık… Unutmayın, dot-com çöküşü sırasında, bunların arasında hala birkaç sıçrama vardı. Dipmiş gibi gösteriyordu ama aslında öyle değildi.”

Haber hazırlanırken, küresel kripto piyasası değeri 1,24 trilyon dolarda yer alıyordu ancak en kötü senaryo gerçekleşirse Cowen, yeni varlık sınıfının değerlemesinin 500 milyar dolara düşebileceğini düşünüyor.

“Nasdaq’ın %83 düşüşünü ve 3 trilyon dolardan düştüğünü unutmayın. Şimdi, bu tüm varlık sınıfını nereye koyacak? Bu, varlık sınıfını yaklaşık 500 milyar dolarlık bir piyasa değerine getirecektir.

Bazen sadece 500 milyar dolarlık bir piyasa değeri olan bir varlık sınıfını anlamakta güçlük çekiyorum, ancak varlık sınıfının bir bütün olarak çok uzun zaman önce 3 trilyon dolar olduğunu ve şu anda 1,26 trilyon dolarda olduğumuzu düşünürsek, bu o kadar da zor değil. %40’ı veya daha fazlasını yaklaşık 500 milyar dolara düşüremeyeceğimizi varsayalım. Bunun kripto piyasaları için mutlak en kötü durum senaryosu olduğunu düşünürdüm.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın