İşte 2020’nin En Büyük Defi Etkinliklerinden Bazıları

2020, dikkate değer olaylarla dolu bir yıldı ve aynı şey, merkezi olmayan finans (DeFi) ekosistemi için de geçerliydi. 2020’de DeFi, SAI stabilkoin’inin kapandığını, verim çiftçiliği eğiliminin başladığını ve birden fazla DeFi projesinin toplam değeri kilitlendiğinde 1 milyar doları geçtiğini gördü.

İşte bu yıl merkezi olmayan finans etkinliklerinden en önemlileri..

  1. UNI token lansmanı: 16 Eylül’de, önde gelen merkezi olmayan borsa Uniswap, kendi yönetişim tokeni UNI’yi piyasaya sürdü. Çeşitli noktalarda, Uniswap’in hacmi Coinbase gibi merkezi borsalara rakip oldu.
  2. SushiSwap, “vampir madenciliğinin habercisi”: SushiSwap, ağustos ayında merkezi olmayan Uniswap’in borsa çatalı olarak piyasaya sürüldü. SushiSwap, Uniswap’ten likidite almak için Uniswap likidite sağlayıcılarını kendi yönetim tokenleri ile teşvik etti.
  3. Compound, COMP token’larını kullanıcılara dağıtır ve protokolünün kontrolünü devreder: 15 Haziran günü, merkezi olmayan para üreticisi Compound’un COMP tokenini dağıttığı ve kullanıcılarına yönetim kontrolü verdiğine işaret ediyor.
  4. Yearn.Finance bir çiftçilik çılgınlığı başlattı: Yearn.Finance, farklı DeFi protokolleri aracılığıyla yatırılan fonlara yatırım yaparak DeFi evrenindeki en iyi getirileri keşfetmek için bir protokol oluşturdu. Bu protokol ile, 17 Temmuz’da Verim tarımı çılgınlığı başladı.
  5. Sarılmış Bitcoin 1 milyar doları geçti: Sarılmış Bitcoin (WBTC), Bitcoin’e sabitlenmiş bir ERC-20 tokenidir. Bitcoin sahiplerinin Ethereum tabanlı DeFi ekosistemine erişimi sağlar. 15 Ağustos, Bitcoin arzının 1 milyar doları kırdığı gündü.

Kaynak: theblockcrypto

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.