İran Hükümetinden Bitcoin’e Yeşil Işık

0

İran Hükümeti, Endüstriyel Faaliyet Olarak Kripto Para Madenciliğine Yetki Verdi

İran hükümeti endüstriyel bir faaliyet olarak kripto para birimi madenciliğine izin verdi. IIDO’ya ait Mehr Haber Ajansı’nın 29 Temmuz’da yayınlanan bir raporunda, kararın bu hafta sonu, İran’ın Başkanı Hassan Rouhani’nin başkanlık ettiği Pazar günü yapılan bir kabine oturumu sırasında alındığı ortaya çıktı.

Kripto Parayı Yasallaştırma Yolunda İlk Adım

Raporda madenciliğin resmi olarak yetkilendirildiğine göre, faaliyette bulunan işletmelerden İran’ın Sanayi, Maden ve Ticaret Bakanlığı’ndan lisans almaları istenecek.

Birçok uzman hareketi, İran’daki kripto para birimlerinin yasallaştırılmasında ilk adım olarak yorumladı.

Ancak hükümetin verdiği kararın, iç işlemlerde kripto para birimlerinin kullanılmasının yasa dışı kaldığını ve sektörde yer alanların hükümetten veya yerel bankacılık sektöründen hiçbir garanti almadan risklerin sorumluluğunu üstlenmesi gerektiğini belirtti.

Daha önce, İran’daki Elektrik Endüstrisi Birliği, madenciler için elektrik fiyatlarını kilovat başına 7 sente çıkarmak niyetinde olduğunu açıkladı. Yetkililer, ülkedeki etkinliğin artan popülaritesiyle nasıl başa çıkılacağını tartışmaya devam etmiş, bir hükümet bakanı İran’ın “madenciler için bir cennet” olduğunu belirtmişti.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın