Ocak 27, 2020

İran, Bitcoin Madencilerine Ruhsat Verdi

İran, düşük elektrik fiyatları sebebiyle kripto para madenciliğinin popüler bir destinasyonu haline gelmişti. İran’daki madenciler ülkede kWh başına yaklaşık 0.11 dolar gibi cuzzi bir ücret ödüyor. Bu ücrette İran’ı kripto madenciliği için avantajlı hale getiriyor. Görünüşe göre İran Hükümeti de bu konuyu, ülke için bir fırsata dönüştürmek için adım attı.

Geçtiğimiz aylarda da bu konuyla ilgili olarak, İran Merkez Bankası Başkanı Abdol Nasser Hemmati, İran hükümetinin kripto para madenciliğinini ruhsatlandırmayı planladığını söylemişti. Yeni gelişme ile, İran Hükümeti ülkedeki bin tane kripto para madencisine ruhsat verdiği ortaya çıktı.

The Block’ta yer alan bir habere göre İran Hükümeti, kripto para madenciliğinin ülke ekonomisine fazladan 8.5 milyar dolar para getirebileceğini düşünüyor. Bu sebeple de İran Sanayi, Ticaret ve Madenler Bakanlığı ülke içindeki binden fazla kripto para madencisine ruhsat verdi ve kripto para madenciliğini resmileştirmiş oldu.

Bu gelişme ile İran’ın, ABD yaptırımlarına karşı  kripto para desteği aldığı fikri güçleniyor. Hükümetin planladığı gibi, İran bu gelişme ile ülke ekonomisine katkı sağlayacak mı önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.