IOTA Ağı Büyük Oranda Durdu!

0
427
IOTA ağındaki işlem sayıları durma noktasına geldi. Yönetimden konuyla alakalı açıklamalar geldi ama sorun hala çözülemedi…

IOTA ağındaki koordinatör sisteminde bir sorun yaşandı ve ağ durma noktasına geldi. Sorun son 24 saattir yaşanıyor ve son 18 saattir ağda harhangi bir kilometre taşı oluşturulamıyor.  Normal şartlarda her dakika yaratılan kilometre taşları, Türkiye saati ile 05.45’den itibaren oluşturulmadı. Aynı zamanda ağ üzerinde yapılan işlem sayıları da bir hayli düşmüş durumda. 1 ve 10 dakikalık ortalama işlem sayıları 0,50’nin altında seyrediyor ve bu ağın durma noktasında olduğunu gösteriyor.

IOTA Vakfından ise bugün saat 14:35 civarında bir açıklama geldi. Yapılan açıklama su şekildeydi:

“Ekibimiz şu andaki Mainnet durumunu araştırıyor ve sizleri haberdar edeceğiz.”

Buna ek olarak ise IOTA’nın kurucularından olan David Sønstebø da konuyla alakalı açıklamalarda bulundu.  Kurucuya göre,  sorun bulundu ve sorunun kaynağı ile alakalı detaylı bir rapor herkes için yayınlanacak.  Bunun yanında David Sønstebø, zamanlamanın çok kötü oldugunu da vurguladı. Çünkü Noel tatili nedeniyle, ekibin bir çok üyesi tatilde bulunuyordu ve bu da sorunun büyümesine katkı sağladı.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın