Aralık 30, 2019

IOTA Ağı Büyük Oranda Durdu!

IOTA ağındaki işlem sayıları durma noktasına geldi. Yönetimden konuyla alakalı açıklamalar geldi ama sorun hala çözülemedi…

IOTA ağındaki koordinatör sisteminde bir sorun yaşandı ve ağ durma noktasına geldi. Sorun son 24 saattir yaşanıyor ve son 18 saattir ağda harhangi bir kilometre taşı oluşturulamıyor.  Normal şartlarda her dakika yaratılan kilometre taşları, Türkiye saati ile 05.45’den itibaren oluşturulmadı. Aynı zamanda ağ üzerinde yapılan işlem sayıları da bir hayli düşmüş durumda. 1 ve 10 dakikalık ortalama işlem sayıları 0,50’nin altında seyrediyor ve bu ağın durma noktasında olduğunu gösteriyor.

IOTA Vakfından ise bugün saat 14:35 civarında bir açıklama geldi. Yapılan açıklama su şekildeydi:

“Ekibimiz şu andaki Mainnet durumunu araştırıyor ve sizleri haberdar edeceğiz.”

Buna ek olarak ise IOTA’nın kurucularından olan David Sønstebø da konuyla alakalı açıklamalarda bulundu.  Kurucuya göre,  sorun bulundu ve sorunun kaynağı ile alakalı detaylı bir rapor herkes için yayınlanacak.  Bunun yanında David Sønstebø, zamanlamanın çok kötü oldugunu da vurguladı. Çünkü Noel tatili nedeniyle, ekibin bir çok üyesi tatilde bulunuyordu ve bu da sorunun büyümesine katkı sağladı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.