İngiltere Merkezli Acre Software, İpotek ve Sigorta İşlemlerinde Blockchain Kullanacak

0

İngiltere merkezli Acre Software açıklama yaptığı bir basın bülteninde, danışman firmalar ipotek ve sigorta süreçlerini blockchain teknolojisini kullanmak için yaklaşık 6,5 milyon dolar fon desteği topladı.

İngiltere ipoteklerin yaklaşık dörtte üçü danışman firmalar veya kişiler tarafından yönetilmekte, blockchain teknolojisi ile birlikte son kullanıcı hizmetlerinin hızını büyüterek daha hızlı işlemler yapabilmesine katkıda bulunmayı hedefliyor. Acre, kısaca ipotek danışmanlığı ile ilgili tüm veri akışını kolayca gerçekleştirebilmek için blockchain kullanıcağını belirtiyor.

Yatırımın en büyük kaynağı, ülkedeki 11 binden fazla danışmanı olan Birleşik Krallık finans danışman firması Susam Bankhall Group’tan (SBG) tarafından yapıldığı bildirildi. Danışmanlık firmasının yıllık gelirinin yaklaşık 4,5 milyon dolar civarında olduğu tahmin ediliyor. SBG ile özel bir anlaşma sağlandığı için anlaşma detayları bildirilmedi.

İpotekler gelecekte blockchain teknolojisinin kullanılmasıyla modernleşme ve ademi merkeziyetçilik için bir hedef olarak görülmekte. Büyük bir denetim firması olan PWC yaptığı bir açıklamada, blockchain’in “bu teknolojinin maliyet ve yavaş işleme sürecini ortadan kaldırabileceğini, hatalı işlemleri azaltabileceğini ve neredeyse anlık işlemler gerçekleştirebileceğini” düşündüğünü bildirdi.

Yakın bir zamanda, İsviçre ipotek bankası Hypotherbak (Hypi) Lenzburg, bankanın kripto ve blockchain firmaları için özel hizmet tekliflerini genişletmek için İsviçre kripto para firması TokenSuisse ile ortaklık kurduğunu bildirdi.

Kaynak: Cointelegraph

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın