İngiltere Merkezli Acre Software, İpotek ve Sigorta İşlemlerinde Blockchain Kullanacak

İngiltere merkezli Acre Software açıklama yaptığı bir basın bülteninde, danışman firmalar ipotek ve sigorta süreçlerini blockchain teknolojisini kullanmak için yaklaşık 6,5 milyon dolar fon desteği topladı.

İngiltere ipoteklerin yaklaşık dörtte üçü danışman firmalar veya kişiler tarafından yönetilmekte, blockchain teknolojisi ile birlikte son kullanıcı hizmetlerinin hızını büyüterek daha hızlı işlemler yapabilmesine katkıda bulunmayı hedefliyor. Acre, kısaca ipotek danışmanlığı ile ilgili tüm veri akışını kolayca gerçekleştirebilmek için blockchain kullanıcağını belirtiyor.

Yatırımın en büyük kaynağı, ülkedeki 11 binden fazla danışmanı olan Birleşik Krallık finans danışman firması Susam Bankhall Group’tan (SBG) tarafından yapıldığı bildirildi. Danışmanlık firmasının yıllık gelirinin yaklaşık 4,5 milyon dolar civarında olduğu tahmin ediliyor. SBG ile özel bir anlaşma sağlandığı için anlaşma detayları bildirilmedi.

İpotekler gelecekte blockchain teknolojisinin kullanılmasıyla modernleşme ve ademi merkeziyetçilik için bir hedef olarak görülmekte. Büyük bir denetim firması olan PWC yaptığı bir açıklamada, blockchain’in “bu teknolojinin maliyet ve yavaş işleme sürecini ortadan kaldırabileceğini, hatalı işlemleri azaltabileceğini ve neredeyse anlık işlemler gerçekleştirebileceğini” düşündüğünü bildirdi.

Yakın bir zamanda, İsviçre ipotek bankası Hypotherbak (Hypi) Lenzburg, bankanın kripto ve blockchain firmaları için özel hizmet tekliflerini genişletmek için İsviçre kripto para firması TokenSuisse ile ortaklık kurduğunu bildirdi.

Kaynak: Cointelegraph

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.