İngiltere Merkez Bankası’ndan Dijital Para Birimi Açıklaması

0

İngiltere Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Dave Ramsden’e göre, bir çeşit merkez bankası dijital para biriminin geliştirilmesi “değerlendirmeye değer”.

Bankanın ödemeler ve fintech konularından sorumlu Başkan Yardımcısı Ramsden’e göre diğer merkez bankalarıyla dijital bir para birimi oluşturmak, sınırlar ötesi “ödemelerin maliyeti ve etkinliği ile ilgili büyük bir sorun olduğu için” dikkate değer.

Hatırlarsanız İngiltere Merkez Bankası Başkanı Mark Carney, dünyanın ABD Dolarına rezerv para birimi olarak güvenmesinin çok büyük risk taşıdığını belirterek, Doların yerine yeni bir kripto para birimi oluşturmayı önerdi. Ramsden ise Perşembe günü Bloomberg mülakatında şunları söyledi:

“Daha fazlasının yapıp yapmama konusunda kendimizi her zaman aşmalıyız, çünkü hem gelişmiş hem de gelişen ekonomilerde tüketici talebi daha fazla verim alınması yönünde.”

Bunlara ek olarak, Avrupa Merkez Bankası yönetim kurulu üyesi Benoit Coeure, bu hafta düzenleyicilerin dijital para birimlerinde bir devrime hazırlanmak zorunda olduklarını ve merkez bankalarının uyum sağlaması gerektiğini söyledi.

Son olarak İngiltere Merkez Bankası Başkanı Mark Carney’nin Libra’yı desteklediğini hatırlatmakta fayda var. İngiltere Merkez Bankası’nın dijital paraya pozitif yaklaştığı söylenebilir.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın