İndirimi Kaçırmadılar: Dev Balinalar Bu 3 Altcoin’i Topladı!

  • En büyük Ethereum (ETH) balinalarından bazıları, piyasalar zorlu bir ticaret haftasından sonra istikrar kazanmaya çalışırken, çantalarını altcoin’lerle doldurdu.

Popüler balina izleme platformu WhaleStats’dan alınan verilere göre, root adları “BlueWhale” olan bir dizi kripto para birimi cüzdanı, indirimli altcoin‘lere yüz milyonlarca dolar harcıyor.

BlueWhale0117 adlı balina cüzdanı, bir katman-2 ölçeklendirme çözümü olan Polygon’da (MATIC) 5.192.453 token’ı mideye indirerek MATIC’e 4.2 milyon dolar harcadı.

BlueWhale0117 şu anda en zengin balinalar arasında 79. sırada ve şu anda 160 milyon dolardan fazla kripto para birimine sahip bir cüzdanı bulunuyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, veri analiz sitesi, başka bir ETH balinası olan BlueWhale0116’nın da FTX kripto para birimi borsasının yerel varlığı olan FTX Token’de (FTT) yoğun alım gerçekleştirdiğini bildiriyor.

Birkaç gün önce 7.112.942 FTT satın almak için başlangıçta 213.2 milyon dolar gibi şaşırtıcı bir ödeme yapan balina, ardından Salı günü saniyeler içinde geri döndü ve 58 milyon dolarlık bir fiyat etiketi ile 2.180.000 token daha satın aldı.

altcoin

Toplam cüzdan değeri 34.237.463 dolar olan BlueWhale0116, şu anda WhaleStats’ta 381. sırada yer alıyor.

Yine “BlueWhale” ön adına sahip başka bir kripto cüzdanının gerçekleştirdiği alımlar da dikkat çekti. Yazım sırasında varlıkları yaklaşık 155 milyon dolar değerinde olan BlueWhale0097 adlı kripto cüzdanı 82. en zengin balina da adaşı gibi FTX Token’e yöneldi ve dün 420.995 FTT’yi  cüzdanına eklemek için 11.7 milyon dolar harcadı.

Cüzdan özellikle Solana tabanlı merkezi olmayan borsa (DEX) Serum‘un yerel kripto para birimi ile de yakından ilgilendi ve Pazartesi günü 30 dakikadan kısa bir süre içerisinde üç büyük SRM alımı gerçekleştirdi.

Önce 11.5 milyon dolar değerinde 12.299.999 SRM satın alan BlueWhale0097, bu alımın ardından 9.35 milyon dolar değerinde 9.999.999 SRM’yi ekledi. Son olarak balina 9.35 milyon dolarlık bir fiyat etiketi ile 10.003.937 SRM’yi daha zulasına ekleyerek alışveriş çılgınlığını bitirdi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : TheDailyHodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.