İnceleme: Stellar (XLM) Kırılma Noktasına İlerliyor 28 Ocak 2021

0

Stellar (XLM) Ocak ayının ilk haftasında yaşadığı yüksek ivmelenme hareketinden itibaren azalan bir hareket izliyor. Son 24 saatlik incelemelerde bu azalan hareketin getirdiği daralan bir azalma kanalı modeli iyice sıkışmış durumda. Ayrıca bu verilerde bir ivme yakalamaya çalıştığı da görülüyor. Yeni bir kırılma hareketine doğru ilerlediği düşünülen varlık 0,38 dolara kadar kendini sıçratabilir.

Stellar İçin Artış Beklenebilir

Konsolidasyon durumundan kurtulamayan varlık için birkaç iyi göstergeye rastlıyoruz. Grafiklerde daralan bir kanal içerisinde değer bulduğu görülüyor. Daralan bu konsolide kanalın içerisinde bir kırılma noktası bulabilir. Ancak Stellar geçtiğimiz hafta verilerine bakıldığında 0,281 dolarlık bir direnç noktasına sahip. Bu seviyenin üzerinde kendisine yer bulabilirse 0,38 dolara kadar yükselebilir durumda.

Kaynak: Tradingview

ATR indikatörüne bakıldığında günün erken saatlerinden itibaren bir yükseliş görülüyor. Bu yükselişin yanında MACD verileri de pozitif yönde hareket sağlıyor. Artış için önemli olan bu veriler 0,410 dolarlık sıçramayı tekrar test etmek için yeterli olmasa da artış trendine geçmesinde önemli olabilir. Ancak dediğim gibi geçtiğimiz hafta da test edilen 0,281 dolarlık direnç seviyesine dayanması gerekiyor.

Kaynak: Tradingview

Taleplerde Azalma Görülüyor

Varlık için olumsuz olabilecek durumlardan biri de geçtiğimiz hafta test ettiği ve başarısız olduğu bu direnç seviyesi. Dirençten de eli boş dönerse varlık tekrar düşüşe geçebilir ve 0,23 dolar seviyesinde kendini bulabilir. Bu düşüş ihtimalinin bir diğer göstergesi de Chaikin verilerindeki olumsuz göstergeler.  Talepteki bu azalma trendin bozulmasına, konsolide durumunun devamına hatta düşüşlerde kaçınılmaz bir duruma götürebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın