İnceleme: Stellar (XLM) Kırılma Noktasına İlerliyor 28 Ocak 2021

Stellar (XLM) Ocak ayının ilk haftasında yaşadığı yüksek ivmelenme hareketinden itibaren azalan bir hareket izliyor. Son 24 saatlik incelemelerde bu azalan hareketin getirdiği daralan bir azalma kanalı modeli iyice sıkışmış durumda. Ayrıca bu verilerde bir ivme yakalamaya çalıştığı da görülüyor. Yeni bir kırılma hareketine doğru ilerlediği düşünülen varlık 0,38 dolara kadar kendini sıçratabilir.

Stellar İçin Artış Beklenebilir

Konsolidasyon durumundan kurtulamayan varlık için birkaç iyi göstergeye rastlıyoruz. Grafiklerde daralan bir kanal içerisinde değer bulduğu görülüyor. Daralan bu konsolide kanalın içerisinde bir kırılma noktası bulabilir. Ancak Stellar geçtiğimiz hafta verilerine bakıldığında 0,281 dolarlık bir direnç noktasına sahip. Bu seviyenin üzerinde kendisine yer bulabilirse 0,38 dolara kadar yükselebilir durumda.

Kaynak: Tradingview

ATR indikatörüne bakıldığında günün erken saatlerinden itibaren bir yükseliş görülüyor. Bu yükselişin yanında MACD verileri de pozitif yönde hareket sağlıyor. Artış için önemli olan bu veriler 0,410 dolarlık sıçramayı tekrar test etmek için yeterli olmasa da artış trendine geçmesinde önemli olabilir. Ancak dediğim gibi geçtiğimiz hafta da test edilen 0,281 dolarlık direnç seviyesine dayanması gerekiyor.

Kaynak: Tradingview

Taleplerde Azalma Görülüyor

Varlık için olumsuz olabilecek durumlardan biri de geçtiğimiz hafta test ettiği ve başarısız olduğu bu direnç seviyesi. Dirençten de eli boş dönerse varlık tekrar düşüşe geçebilir ve 0,23 dolar seviyesinde kendini bulabilir. Bu düşüş ihtimalinin bir diğer göstergesi de Chaikin verilerindeki olumsuz göstergeler.  Talepteki bu azalma trendin bozulmasına, konsolide durumunun devamına hatta düşüşlerde kaçınılmaz bir duruma götürebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.