İlk Yakım Gerçekleşti: Binance Tarafından Yakılan LUNC Miktarı!

0
İlk Yakım Gerçekleşti: Binance Tarafından Yakılan LUNC Miktarı!

Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance’in tek bir işlemde toplam 5.595.907.838 LUNC yakımı gerçekleştirdiği bildirildi.

Yeni gelişme kısa süre önce LunaBurnTracker’ın resmi Twitter hesabı aracılığıyla Terra Classic topluluğuyla paylaşıldı.

LunaBurnTracker gerçek rakamı, “Yakım alarmı! 5.595.907.838 LUNC (1.899.923 dolar) Luna Burn Cüzdanda yakıldı!” sözleriyle paylaştı.

Söz konusu gelişme borsa tarafından da duyuruldu. Borsadan, 21 Eylül ile 1 Ekim tarihleri arasında 1 milyon 863 bin dolar değerinde işlem ücreti geliri elde edildiği ve tüm bunların yakıldığı bildirildi.

Lunc kripto para

Topluluk üylerinden LUNC Dao’nun yakın tarihli bir tweet’ine göre;

“Binance tek seferde 6 MİLYAR LUNC yaktı. Bu yaklaşık 2 milyon dolar. Şaşırtıcı.

Ayrıca bu hafta, son birkaç aya göre düşük hacimli bir haftaydı. Her hafta tüm ücretleri yakacaklar. Daha fazla hacim = daha fazla yakım.”

Kullanılmayan-ölü bir kripto para cüzdanını bir token göndermek, onu “yakmak” olarak adlandırılır. Bu, fiyat hareketini hızlandırmak amacıyla dolaşımdaki coin sayısını azaltır. Ayrıca, Terra ekosisteminin çöküşünün kurbanları için, LUNC’nin toplam arzının büyük bir yüzdesini yakmak, token’ın değerini canlandırmanın en iyi yoludur.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Binance borsası, 26 Eylül’de LUNC için bir yakım mekanizması uygulayacağını ve LUNC işlemlerinden elde edilen tüm ücretlerin yakılacağını açıkladı.

Son olarak ikinci yakım periyodu ise 2 Ekim 2022 ila 8 Ekim 2022 tarihleri arasında. Bu dönemde elde edilen işlem ücreti gelirinin yakım bilgileri ise 10 Ekim’de bildirilecek.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın