İlk Kez Büyük Bir Kripto Borsası, Ripple (XRP) Ticaretini Durduracağını Açıkladı!

Avrupa’nın en büyük kripto para birimi borsalarından biri olan Bitstamp, dün ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple Labs’e yönelik eylemine yanıt verdi. XRP’nin ticareti ve depozitosu 8 Ocak’tan itibaren tüm ABD müşterileri için durdurulacak. Bir basın bülteninde Bitstamp şunları bildirdi:

“XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu iddia eden Ripple Labs Inc.’e karşı son SEC başvurusu ışığında, 8 Ocak 2021’de ABD müşterilerimiz için tüm XRP alım satımlarını ve depozitolarını saat 21:00’de durduracağız. Gelişen durumu yakından takip edip ona göre uyum sağlamaya devam edeceğiz.”

Bununla birlikte, Lüksemburg merkezli borsanın açıkladığı gibi, ABD müşterileri XRP’yi Bitstamp’tan çekebilecek. Diğer ülkelerdeki müşteriler etkilenmeyecek. Şimdiye kadar CrossTower, Beaxy ve OSL ile karara çok daha küçük üç kripto para birimi borsası tepki verdikten sonra, Bitstamp artık ilk tanınmış borsa oldu. Coinmarketcap’e göre, Bitstamp şu anda dünyanın yedinci en büyük spot borsası.

Sarson Funds, XRP’yi Ürünleri Arasından Kaldırıyor

Bununla birlikte, yalnızca kripto para borsaları değil, yatırım fonları da şu anda SEC’in Ripple Labs’e yönelik şikayetine tepki gösteriyor. İki gün önce, üç ünlü kripto yatırım şirketi olan Galaxy Digital, Jump Trading ve Bitwise, XRP ticaretinin askıya alındığını veya durdurulduğunu bildirdi.

Sarson Funds ile başka bir yatırım fonu daha davayı takip ediyor. ABD merkezli firma, XRP’yi tüm ürünlerinden, kaldıracağını söyledi.

“SEC tarafından gerçekleştirilen son eylemler XRP’yi yatırım profilimizden diskalifiye ettiği için tüm XRP pozisyonlarını tasfiye ediyoruz. Tartışmak isterseniz lütfen bize ulaşın. Bu kararı müşterilerimizin iyiliği için veriyoruz.”

Daha önce bildirdidiğimiz üzere SEC, Salı günü Ripple Labs ve iki yöneticisi olan CEO Brad Garlinghouse ve kurucu ortağı Chris Larsen’e karşı, devam eden bir kayıtsız menkul kıymet satışı yoluyla 1.3 milyar dolardan fazla para toplamakla suçlanan bir dava açtı. Davanın bir sonucu olarak, dünya çapındaki kripto para borsaları XRP alım satımını durdurmak zorunda kalabilir. Aksi takdirde, token’ı platformlarında listeleyenler, SEC davayı kazanırsa ve mahkeme XRP’yi kayıtsız bir menkul kıymet olarak sınıflandırırsa, faklı bir davayla karşı karşıya kalabilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.