İlginç Bitcoin Araştırması: Haftanın Hangi Günleri Satın Almak Yada Satmak İçin Daha Uygun?

Kapsamlı bir çalışma, 2 yıllık Bitcoin alım ve satım verilerini analiz etti. Elde edilen bulgular oldukça şaşırtıcı. Araştırma, satın alma ve satma işlemlerinde haftanın en iyi gününü bulmak için haftalık ortalama piyasa döngüsüne göz attı.

Longhash’ın söz konusu çalışmasında, iki yıl boyunca Bitcoin’in saatlik fiyat verilerini incelendi. İnceleme sonunda fiyat hareketi ve işlem hacmi ile ilgili çok ilginç desenler fark edildi. Ek olarak çalışma için veriler CryptoDataDownload tarafından sağlandı.

Araştırmacılar, Bitcoin için ortalama en düşük fiyatın Cuma günleri 06:00 (UTC) saatinde olduğunu buldular. Bu uzun bir ticarette, bir pozisyon almak için en iyi zaman olduğu anlamına gelir.

Araştırmacılar ayrıca, Pazartesi ve Salı günleri UTC gece yarısı civarında ortalama olarak, Bitcoin fiyatının Cuma günlerine göre ortalama 170 dolar daha yüksek olduğunu buldular. Pazartesi günleri, kurumsal yatırımcıların hafta başında pozisyon almaları nedeniyle daha yüksek fiyat noktalarını yansıtıyor olabilir.

Bunun yanında, Bitcoin pazarı çok değişken ve her zaman genel ortalamaya uymayabilir, bu nedenle bu bulguları yatırımlarınızda çok göz önünde bulundurmamalısınız. Bu bir yatırım tavsiyesi değil, sadece pazar analizi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.