Nisan 13, 2020

İlginç Araştırma: İnsanlar Kripto Para Kullanarak Ne Satın Alıyor?

Kripto para birimi kullanımı üzerine yapılan yeni bir çalışma, insanların kripto paraları genellikle yiyecek ve kıyafet gibi düzenli günlük alımlar için kullandıklarını ortaya koydu.

Kripto para birimi ödeme transferleri banka havalesine kıyasla çok daha anonimdir. Bu nedenle, genellikle suç içeren faaliyetler de kullanımı ile ün kazanmıştır. Visual Objects konuyla ilgili ABD’de bir çalışma yaptı. Dijital varlıklara aşina olan insanların %30’u, kripto paraların yasadışı ürün satın almak için kullanıldıkları yönündeki düşünceye katılıyor. Bir diğer %40’lık kısım ise kripto yatırımcılarının varlıklarını hisse senedi satın almak için kullandıklarını söyledi. Dijital varlıklara aşina olan çalışmaya 983 kişinin katıldı.

Çalışmanın diğer kısmı ise bundan farklı bir sonuç verdi. Çoğu kişi kripto paraları standart alışverişlerde yiyecek ve kıyafet satın almak için kullanıyor. Aslında, en popüler Bitcoin işlemi de yiyecek satın almayla ilgili. Bu işlem 22 Mayıs 2010’da, bir Florida sakinin, yaklaşık 41 dolar değerinde 10.000 BTC’yle iki pizza satın alması. Kripto parayla bir şey satın alan insanların, yiyecek ve kıyafet satın alma dışında, elektronik ve hatta değerli metal-altın satın aldığı ortaya koyuldu. Tabi bununla birlikte, % 15’i silah ve % 11’i uyuşturucu için kripto para kullandığını belirtti.

Kripto para biriminin son birkaç yıldır artan popülaritesine rağmen, çalışma, bunun hala kitlesel olarak benimsenmesinden çok uzak olduğunu da gözler önüne serdi. Ankete katılanların sadece %16’sı herhangi bir dijital varlık türü satın aldığını belirtti.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.