İki Güney Koreli Üniversite, Blockchain ve Kripto Para Birimli Kampüs Geliştirecek

0

İki Güney Koreli üniversite, Business Korean gazetesinde yayınlanan bir habere göre, kendi kripto para birimi ile Blockchain tabanlı kampüs geliştirecek.

Aktif bir blockchain topluluğuna sahip olan Yonsei Üniversitesi, 2019’un ikinci yarısında  bu girişim için Pohang Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (Postech) ile ortaklaşa gerçekleştirecekler.

Bu projede öğrenci bazlı günlük şifreleme kullanımının artırılmasını amaçlamaktadır.

Posteh, Neuron adlı bir alt koin kullanan ödül sistememi olarak kullanılacak Engram adında bir blockchain tabanlı bilgi paylaşım sistemi geliştirmekte. Habere göre, Neuron tokenleri ilk başta üniversite kafeteryasındaki ürünler için kullanılacak.

Ayrıca, blockchain teknolojisiyle oylama sistemi yapılacak ve eski oylama sistemlerine göre daha net cevaplar sağlayacak.

 Postech Başkanı Kim Doh-yeon Açıklamada Bulundu:

Blockchain teknolojisi, yeni bir endüstri oluşturmak için yenilikçi ve yıkıcı bir güce sahip

Postech ve Yonsei Üniversitesi’nin ortaklaşarak yapacakları bu girişim ile bilikte gelecekte daha iyi eğitim ve araştırma temelleri oluşturucak.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın