İki Güney Koreli Üniversite, Blockchain ve Kripto Para Birimli Kampüs Geliştirecek

İki Güney Koreli üniversite, Business Korean gazetesinde yayınlanan bir habere göre, kendi kripto para birimi ile Blockchain tabanlı kampüs geliştirecek.

Aktif bir blockchain topluluğuna sahip olan Yonsei Üniversitesi, 2019’un ikinci yarısında  bu girişim için Pohang Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (Postech) ile ortaklaşa gerçekleştirecekler.

Bu projede öğrenci bazlı günlük şifreleme kullanımının artırılmasını amaçlamaktadır.

Posteh, Neuron adlı bir alt koin kullanan ödül sistememi olarak kullanılacak Engram adında bir blockchain tabanlı bilgi paylaşım sistemi geliştirmekte. Habere göre, Neuron tokenleri ilk başta üniversite kafeteryasındaki ürünler için kullanılacak.

Ayrıca, blockchain teknolojisiyle oylama sistemi yapılacak ve eski oylama sistemlerine göre daha net cevaplar sağlayacak.

 Postech Başkanı Kim Doh-yeon Açıklamada Bulundu:

Blockchain teknolojisi, yeni bir endüstri oluşturmak için yenilikçi ve yıkıcı bir güce sahip

Postech ve Yonsei Üniversitesi’nin ortaklaşarak yapacakları bu girişim ile bilikte gelecekte daha iyi eğitim ve araştırma temelleri oluşturucak.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.