İddia Büyük: XRP, SEC Davasından Sonra %2000 Oranında Değer Kazanabilir Mi?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple Labs aleyhine açtığı dava XRP yatırımcılarını büyük ölçüde zarar verdi. Dava geçtiğimiz haftalarda duyurulduktan kısa bir süre sonra XRP fiyatı yarıdan fazla değer kaybetti. Fiyat o zamandan beri bir miktar toparlanma göstermiş olsa da, borsaların listelerinden kaldırmalarıyla ilgili devam eden olumsuz haberleri XRP ile ilgili piyasa duyarlılığını düşürüyor.

Cardano veya Polkadot gibi diğer altcoin’ler son haftalarda üç haneli kazançlar elde ederken, XRP şu anda 0.30 dolar seviyesinin altında hareket ediyor. Polkadot (DOT) halihazırda XRP’yi piyasa değeri ile geride bıraktı ve Cardano (ADA) bunu yapmanın eşiğinde. Ancak iki piyasa katılımcısı, SEC davası rafa kaldırıldığında işlerin değişeceğini iddia ediyor.

“Kalabalığı takip etmeme” veya kalabalığın psikolojisine karşı ticaret yapma gibi yatırım stratejisine sadık kalmayı tercih eden iki topluluk üyesi, Ripple SEC ile davayı çözer çözmez veya kazanır kazanmaz muazzam bir fiyat artışı öngörüyor. YouTuber “XRP Right Now”, Twitter’daki 27.600 takipçisine, önceki SEC davalarından dolayı bir fiyat iyileşmesinin muhtemel olduğunu söyledi.

“XRP Araştırmacısı”, Kik’in SEC’e karşı verdiği savaştan sağ çıktıktan sonra KIN token’ının mükemmel performans gösterdiğine işaret etti. SEC karşısında davayı kazanan ve token menkul kıymet olarak sınıflandırılması gerektiğini iddia eden yasal savaşın sona ermesinden sonra, KIN yaklaşık %2.000 fiyat artışı yaşadı. Ripple mahkemede galip gelirse, XRP alım satımını askıya alan tüm borsaların kararlarını tersine çevirmesi bekleniyor. XRP, KIN’den çok daha fazla borsada işlem gördüğü için, YouTuber’a göre etki daha da büyük olabilir.

Teori şu anda yalnızca XRP topluluğu içinde değil, aynı zamanda bu alanın ötesinde de destek kazanıyor. DramaAlert’in kurucusu ve sunucusu, Keemstar olarak da bilinen 5.8 milyon takipçiye sahip Amerikalı bir YouTuber olan Daniel Keem, Ripple’a karşı SEC davasının Ripple lehine bir sonucundan yararlanmak için XRP satın aldı. Dün kendisini “yozlaşmış bir borsa oyuncusu” olarak tanımlayan Keem, 276.600 dolar değerinde 1 milyon XRP satın aldığını Twitter üzerinden paylaştı. Keem, SEC davası çözüldükten ve tweet atıldıktan sonra XRP’nin 2.00 dolar fiyatına ulaşmasını bekliyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.