İddia: Binance Malezya’da Yasadışı Bir Şekilde Çalışıyor!

Malezya Menkul Kıymetler Komisyonuna göre, Binance ülkede faaliyet göstererek yasaları çiğniyor.

Malezya Menkul Kıymetler Komisyonu Binance’in menkul kıymetler kanunlarını çiğnediğini söyledi. Ayrıca kripto borsasını dün kara listeye ekledi ve yatırımcılara platformu kullanmamalarını tavsiye etti.

Menkul Kıymetler Komisyonu tarafından, Binance “SC’nin izni olmadan tanınmış bir pazar işletiyor” açıklaması yapıldı. Ülkenin kanunu, lisanssız faaliyet gösteren kripto borsalarının “10 milyon RM (2.3 milyon dolar) aşmayan para cezalarına veya on yıla kadar hapis cezasına ya da her ikisine çarptırılabileceğini” belirtiyor.

Ancak Binance, Malezya kullanıcılarına hizmet vermeyi bırakmadı ve bunu yapmayı da düşünmüyor. Bir Binance sözcüsü, ülkede faaliyet gösterip göstermediği ya da Malezya müşterilerine hizmet verip vermediği konusunda yorum yapmayı reddetse de, bir müşteri hizmetleri operatörü Decrypt’e “elbette” yaptığını ve yasa dışı değil dedi.

Müşteri hizmetleri temsilcisi “Scarlett”, Binance’ın kara listeye alınmasından sonra ülkede faaliyetlerini durdurmayı planlamadığını ve Binance’in çalışanlarına Malezya müşterilerini geri çevirmesi talimatını vermediğini söyledi.

Malezya Menkul Kıymetler Komisyonu Neden Binance’ı Kara Listeye Aldı?

Malezya merkezli kripto sitesi CoinGecko’nun CEO’su Bobby Ong, Binance’in bir Malezya ringgiti (Malezya’nın resmi parası) kripto ağ geçidi çalıştırma lisansından yoksun olduğu için kara listeye alınabileceğini söyledi. Binance kısa bir süre önce ringgit’i eşler arası alışverişinde kullanıma sunmaya başladı.

“Bu yasalara aykırı” diye ekledi. Bu hizmetleri sunmak için sadece üç borsa lisanslıdır: Luno, Sinegi ve Tokenize Xchange.

Luno Asia Genel Müdürü David Low ise, Decrypt’e Binance’ın “platformlarını ve hizmetlerini aktif olarak Malezya’ya tanıttığı” için kara listeye alınabileceğini söyledi

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.