Icrypex Kripto Para Borsası’nda Tether (USDT) İşlemleri Başladı!

Tamamen Türkiye merkezli bir kripto para borsası olan Icrypex’te Tether (USDT) işlemleri başladı. Değeri ABD dolarına sabitlenmiş bir “stablecoin” olan Tether’in listelenmesi ile birlikte borsa kullanıcıları, cüzdanlarına USDT yatırıp çekebilecek, USDT ile işlem yapabilecek. Icrypex’te yapılacak olan Tether işlemleri, Ethereum ağında, ERC20 tabanlı olarak gerçekleştirilecek bir altyapı ile sunulacak.

Yeni listeleme ile birlikte Icrypex Kripto Para Borsası, kullanıcıların farklı platformlarda sahip olduğu USDT’yi Icrypex üzerinde değerlendirebilmelerini sağlayacak. Değeri ABD dolarına sabitlenmiş olan Tether, dünyadaki en popüler stablecoin olmasıyla öne çıkarken verilen her Tether için rezerv olarak tutulan eşdeğer miktarda USD bulunur. Tether, kripto paralardaki volatilite karşısında değeri Amerikan dolarına endekslenmiş bir yatırım aracı olarak sunulmaktadır.

Icrypex Kripto Para Borsası, Tether para birimi listelemesi sonrası kullanıcılarına USDT/TRY, USDT/BTC ve USDT/ETH işlem çiftleri üzerinde işlem yapma imkanı tanıyacak. 20 milyar dolar olan USDT piyasa değeri ile kripto para piyasasında Bitcoin, Ethereum ve Ripple’ın ardından dördüncü büyük kripto para konumunda. Tether para birimi, kripto para birimlerindeki ani iniş çıkış hareketlerinin azaltılmasına yardımcı olmak ve diğer kripto paralar ile ilgili çeşitli alım ve satım işlemlerinde baz para olarak kullanılmak amacıyla çıkarılmıştır. Tether’in değeri, her zaman 1 ABD dolarına eşittir.

Ethereum Blok Zincirine dayalı şekilde üretilen USDT’ler, tüm Ethereum ekosistemi ile entegre edilebilecek ve pek çok farklı kullanım alanına sahip olacak. İtibari bir para birimi olarak ABD dolarının düşük masraflar ile transfer edilebilmesi, Ethereum ağındaki ERC20 tabanına kurulu olmasıyla birlikte USDT, volatiliteden uzak, güvenli bir değer saklama aracı olarak kullanılıyor. Icrypex Kripto Para Borsası da ERC20 tabanlı Tether (USDT)’yi kullanıcılarına sunmasıyla Türk kripto para ekosistemi için oldukça önemli bir gelişmeye imza atmış oluyor.

Icrypex Kripto Para Borsası Hakkında

Tamamen Türk sermayesi ile kurulmuş, Türkiye merkezli bir kripto para borsası olan Icrypex, kurulduğu günden itibaren yatırımcılarına şeffaf, doğru ve hızlı bir altyapı sunmayı amaçlamıştır. Düşük komisyon prensibi ve 7/24 müşteri temsilcisi ve kripto para yatırım uzmanı desteği ile gerçek bir blok zinciri tecrübesini tüm dünyaya sunma yolunda çalışmalarını sürdürmektedir.

Etkili ve sürekli bir iletişimin ön planda olduğu, 7/24 destek ve iletişim operasyonlarını sürdüren bir kripto para borsası olarak Icrypex, Türkiye’de kurumsal bir altyapıya ve kendi kendini denetleyen şeffaf bir yapıya sahip. Güvenilir ve etkili bir platform yaratarak Türk kripto para ekosistemindeki açıkları kapatmayı, Türkiye’nin blok zincir teknolojileri ile tanışıklığını artırmayı hedefliyor.

Bitcoin, Ethereum, Litecoin gibi pek çok farklı kripto para biriminin kolayca alınıp satılabildiği Icrypex, pek çok önemli gelişmeye yönelik Ar-Ge çalışmaları ile de öne çıkıyor. Kayıt oldukları andan itibaren kullanıcıları için ücretsiz günlük kripto para bültenleri hazırlayan, müşteri temsilcileri ile sürekli bir bilgi akışı sağlayan ve pek çok farklı kanal üzerinden iletişimin 7/24 devam etmesini amaçlayan Icrypex, Tether listelemesi haricinde pek çok farklı önemli projeyi de bünyesine dahil ediyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazı, sponsorlu yazıdır. Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi değildir ve yatırım tavsiyesi olarak düşünülmemelidir. Her kullanıcı kendi araştırmasını yapmalıdır. Koinfinans bu sayfadaki ürün veya hizmetle bir ilişkisi yoktur. Koinfinans, bu sayfadaki ürün veya hizmetten doğacak riskler karşısında sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.