IBM’in Blockchain Finans Lideri Jesse Lund Firmadan Ayrılıyor

0
369

IBM’in finansal hizmetler ve kripto para birimleri için küresel blockchain başkanı olan Jesse Lund artık IBM için çalışmıyor.

IBM’in bir sözcüsü, Lund’un Coindesk’den e-posta yoluyla ayrıldığını doğruladı:

“Jesse Lund’un artık IBM’de çalışmadığını doğrulayabilirim. IBM’in çalışma sisteminde, çalışanların ayrılışlarının özellikleri tartışılmaz.”

Eski bir bankacı olan Jesse Lund, kripto para birimini işletme dünyasına getirmek ve ayrıca istikrarlı paraları ve merkez bankası dijital para birimini keşfetmek amacıyla iddialı bir plan yaptı.

Bankaların sınır ötesi ödemelerindeki sıkıntılı noktaları kaldırmasına yardımcı olmak için Stellar blockchain ağını kullanan IBM’in World Wire ödeme ağına öncülük etti.

Daha önce Wells Fargo’da inovasyon kıdemli başkan yardımcısı olan Lund, Filipinler merkezli RCBC, Brezilya’nın Banco Bradesco’su ve Güney Kore’nin Bank Busan’ıda dahil olmak üzere World Wire platformuna altı banka getirmişti.

IBM, Mart ayında yaptığı açıklamada, World Wire platformunun, 72 ülkede, 48 para birimi ve 46 “banka ve cash merkezi içeren” banka uç noktaları içeren ödeme yerlerine sahip olduklarını belirtti.

IBM’e katılmadan önce Lund, 2015’in ortasından 2017’nin başlangıcına kadar, ortaklıkların kurulmasına yardım ettiği be R3’ün büyüyen Corda platformundaki Wells Fargo’nun çıkarlarını temsil ettiği, (DLT) dağıtılan muhasebe teknolojisi sağlayıcısı R3’ün yürütme kurulunda yer alıyordu.

Lund’un ayrılmasının Stellar/ World Wire’i ne düzeyde etkileyeceği sorulduğunda, Stellar’ın kurucu ortağı Jed McCaleb Coindesk’e şöyle konuştu:

“Hayır, hala World Wire’da tam gaz devam ediyoruz”

Kaynak:Coindesk

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın