IBM’in Blockchain Finans Lideri Jesse Lund Firmadan Ayrılıyor

IBM’in finansal hizmetler ve kripto para birimleri için küresel blockchain başkanı olan Jesse Lund artık IBM için çalışmıyor.

IBM’in bir sözcüsü, Lund’un Coindesk’den e-posta yoluyla ayrıldığını doğruladı:

“Jesse Lund’un artık IBM’de çalışmadığını doğrulayabilirim. IBM’in çalışma sisteminde, çalışanların ayrılışlarının özellikleri tartışılmaz.”

Eski bir bankacı olan Jesse Lund, kripto para birimini işletme dünyasına getirmek ve ayrıca istikrarlı paraları ve merkez bankası dijital para birimini keşfetmek amacıyla iddialı bir plan yaptı.

Bankaların sınır ötesi ödemelerindeki sıkıntılı noktaları kaldırmasına yardımcı olmak için Stellar blockchain ağını kullanan IBM’in World Wire ödeme ağına öncülük etti.

Daha önce Wells Fargo’da inovasyon kıdemli başkan yardımcısı olan Lund, Filipinler merkezli RCBC, Brezilya’nın Banco Bradesco’su ve Güney Kore’nin Bank Busan’ıda dahil olmak üzere World Wire platformuna altı banka getirmişti.

IBM, Mart ayında yaptığı açıklamada, World Wire platformunun, 72 ülkede, 48 para birimi ve 46 “banka ve cash merkezi içeren” banka uç noktaları içeren ödeme yerlerine sahip olduklarını belirtti.

IBM’e katılmadan önce Lund, 2015’in ortasından 2017’nin başlangıcına kadar, ortaklıkların kurulmasına yardım ettiği be R3’ün büyüyen Corda platformundaki Wells Fargo’nun çıkarlarını temsil ettiği, (DLT) dağıtılan muhasebe teknolojisi sağlayıcısı R3’ün yürütme kurulunda yer alıyordu.

Lund’un ayrılmasının Stellar/ World Wire’i ne düzeyde etkileyeceği sorulduğunda, Stellar’ın kurucu ortağı Jed McCaleb Coindesk’e şöyle konuştu:

“Hayır, hala World Wire’da tam gaz devam ediyoruz”

Kaynak:Coindesk

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.