IBM Yeni Blockchain Ağı Kuruyor

0

IBM, Tedarik Yönetimi İçin Yeni Blockchain Ağını Açıkladı

Reuters’in raporuna göre, International Business Machines (IBM), manuel ve ağır işleyen tedarik zinciri yönetimini geliştirmeyi amaçlayan yeni bir blockchain ağını duyurdu.

Tedarik zinciri yönetimi, hammadde, stok ve mamullerin hareketini ve depolanmasını izlemek gibi mal ve hizmet akışını denetlemeyi içerir. İnternete bağlı bir bilgisayar ağı tarafından paylaşılan bir veritabanı olan blockchain teknolojisinden faydalanabilecek bir alan olarak tanımlanmıştır.

Yeni blockchain ağı, Tedarikçinize Güven olarak adlandırılır ve IBM’in yanı sıra, diğer kurucu katılımcılar Anheuser-Busch InBev, Cisco, GlaxoSmithKline, Lenovo, Nokia, Schneider Electric ve Vodafone’dur.

Bir blockchain uzmanı olan Chainyard, teknolojiyi sağlamakta ve IBM’in blockchain platformunu kullanarak ağı kurmaktadır.

Bu arada diğer kurucu şirketler de tedarikçi verilerini ağa koyuyor ve ağı genişletmek için uzmanlıklarına katkıda bulunuyorlar.

IBM, tedarikçilerin geleneksel yönetim yöntemlerinde genellikle kimlikleri doğrulamayı ve ISO sertifikaları, banka hesap bilgileri, vergi sertifikaları ve sigorta sertifikaları gibi belgeleri takip etmeyi zorlaştıran hantal manuel işlemlerden oluştuğunu belirtti.

Şirket, merkezi olmayan bir yaklaşım ve blockchain üzerine kurulu sabit bir denetim izi kullanarak, yeni ağın manuel zaman alan süreçleri ortadan kaldıracağını ve sahtekarlık ve hata riskini azaltmaya yardımcı olacağını söyledi.

IBM’in dünya genelinde 18.500 tedarikçisine sahip olduğunu ve ilk birkaç ay içinde kendi Kuzey Amerika tedarikçilerini 4.000’e getirerek Tedarikçinize Güven ağını kullanmaya başlayacağını söyledi. 2019’un üçüncü çeyreğinde ticari olarak piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın