IBM, Stellar Tabanlı Ödeme Ağı İçin Uluslararası 6 Banka İle Anlaşmaya Vardı

Bugün dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birisi olan IBM, Blockchain tabanlı kripto para projeleri için çok kritik bir anlaşmaya vardığını basın açıklamasıyla duyurdu.

IBM tarafından yapılan açıklamada Stellar platformu üzerinde bir Blockchain tabanlı kripto para projesi için çalışmaların başladığı ifade edildi, bu durumda birlikte çalışıcak 6 uluslararası banka ile de anlaşma sağlandığı bilgisi verildi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Banco Bradesco, Bank Busan ve Rizal Commercial Banking Cooperation ile anlaşma sağlandığı belirtilirken, diper üç bankanın ismi ise kamu oyu ile şu anlık bilgileri paylaşılmadı.

Bu anlaşma kapsamında, bu bankaların kendi stabil kripto paralarını IBM Blockchain World Wire üzerinden çıkartabileceği açıkladı.

Eylül 2018’de kurulan bu platform, uluslararası para transferleri yapmak için önemli bir araç olarak görülmekte. Bu hamle IBM ile 72 farklı ülkede, 47 farklı para birimi ile işlem göstermesi planlanmakta ve bu sürecin ise Stellar platformu üzerinden işlemleri gerçekleştirilicek.

Bu konuyla ilgili bir açıklama yapan IBM Blockchain GMsi Marie Wieck şunları dile getirdi:

“Uluslararası para transferlerini daha kolay ve daha hızlı şekilde yapmak için geliştirdiğimiz çalışmalar devem etmekte. Bu şekilde bir ağ oluşturup farklı dijital ürünleri destekleyerek; bu alanda yürütmekte olduğumuz amacımıza ve para transferlerini daha kolay şekilde sağlamak istiyoruz.”

IBM’in bu büyük hamlesi, son zamanlarda sayıları gittikçe artan stabil kripto para projelerinin ciddiyetini ortaya koyması açısından da büyük bir önem taşıyor.

Kaynak: Coindesk

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.