IBM ile Visa 2019’da Blockchain Tabanlı Dijital Kimlik Sistemini Başlatacak

0

21 Ekim’de yayınlanan bir basın açıklamasına göre, Visa 2019’un ilk çeyreğinde lansmana yönelik sınır ötesi ödemeler için blockchain tabanlı dijital kimlik sistemini hedefliyor.

Visa B2B Connect olarak adlandırılan sistem, finans kurumlarının sınır ötesi ödemelerini güvenli bir şekilde yapabilmesi için blok zinciri tabanlı bir dijital kimlik çözümü sunacak. Sistemin, hassas iş verilerini (banka bilgileri ve hesap numaraları gibi), platformdaki işlemler için kullanılacak benzersiz bir şifreleme tanımlayıcısı olarak bildirdiği belirtiliyor.

Visa Business Solutions’ın global başkanı Kevin Phalen, sistemin dolandırıcılık konusunda olarak yardımcı olacağını öne sürüyor:

“B2B Connect’in dijital kimliği, günümüzde kontroller, ACH ve banka havaleleri ile mevcut olabilecek dolandırıcılık fırsatını büyük ölçüde azaltırken, şirketlerin de düzenlenmiş finansal ekosistemin bir parçası olarak kalmasına yardımcı oluyor. ”

Teknik açıdan bakıldığında, çözüm olarak Visa’nın “temel varlıkları” olan bir Hyperledger Fabric çerçevesini entegre edecek ve bu sürümde, finansal kullanım için ölçeklendirilebilir izin verilen bir ağ oluşturulacaktır.

IBM Blockchain Services’in genel müdürü Jason Kelley, sistemin, blockchain’in ödemeleri nasıl dönüştürdüğü konusunda bugüne kadarki en güçlü örneklerden birini temsil ettiğini söyledi.

1200 finansal kuruluşa hizmet veren Fintech sağlayıcısı Bottomline Technologies, aynı zamanda sisteme erişim için “karşılıklı finansal kurum müşterileri” ni sağlayacak bir ortaklık olan B2B Connect sisteminde Visa ile ortaklık kuruyor.

Geçtiğimiz ay bildirildiği gibi, Tayland’ın dördüncü büyük bankası olan Kasikornbank, yakın zamanda B2B Connect kurumsal sınır ötesi ödemeler girişimi’ne katıldı.

Visa’nın web sitesine göre, B2B Connect ilk olarak 2017’de ön incelemeye alındı ​​ve ABD Ticaret Bankası, Güney Kore’nin Shinhan Bankası, Filipinler Birlik Bankası ve Singapur’daki United Overseas Bank’ı ticari faaliyetler öncesinde pilot ödeme yapan ilk ortaklar arasındaydı.

Blockchain’in potansiyelini kucaklasa da, Visa, MasterCard’ın yanında bu ayın yeni bir “Yüksek Riskli Menkul Değerler” sınıflaması altında olan kripto para birimi olduğunu ve (ICO) grubuna taşındığı ve bunun ek olarak takip edileceğini duyurdu.
Kaynak:cointelegraph

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın