IBM, Blockchain Destekli Proje Başlattı

IBM, Blockchain Destekli Proje Başlattı

Teknoloji devi IBM, banka garanti sürecini kolaylaştırmak için tasarlanan blockchain destekli bir platform için bir pilot uygulama başlattı.

3 Temmuz’da paylaşılan basın açıklamasında IBM, pilotun dört Avustralya finansal hizmet şirketi ile ortaklaşa başlatıldığını belirtti.

Lygon adlı pilot, IBM, Avustralya ve Yeni Zelanda Bankacılık Grubu Limited Şirketi, Commonwealth Bank, emlak operatörü Scentre Group ve Avustralya’nın ilk bankası Westpac tarafından desteklenmektedir. Pilot, bugünden itibaren müşterilerden oluşan bir test grubu için sekiz hafta boyunca çalışacak.

Temel olarak, Lygon, perakende satış finansal kiralama sektöründe banka garantilerinin verilmesi ve yönetimini dijitalleştiren blockchain tabanlı bir platform. Platform, sürecin dijitalleştirilmesi aşamasında dolandırıcılık riskini, hata potansiyelini azaltıyor, bununla birlikte şeffaflığı ve güvenliği artırıyor.

Pilot tamamlandıktan sonra Lygon, desteklediği sayısallaştırılmış banka teminatı çeşitlerini genişletmeyi ve diğer sektörlere sunmaya başlamayı planlıyor. Westpac’ta Kurumsal ve Kurumsal Bankacılık genel müdürü Didier Van Not şöyle dedi: “Banka teminat ekosistemini sayısallaştırmak için blockchain tabanlı bir platform yarattık. Pilot, teknolojinin ticari olarak uygulanabilir olduğunu kanıtlamak için dağıtılmış defter kullanarak canlı işlemleri test edecek. Müşteri deneyimini rafine eden harika bir dijital dönüşüm örneği. ”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.