IBM, Blockchain Destekli Proje Başlattı

0

IBM, Blockchain Destekli Proje Başlattı

Teknoloji devi IBM, banka garanti sürecini kolaylaştırmak için tasarlanan blockchain destekli bir platform için bir pilot uygulama başlattı.

3 Temmuz’da paylaşılan basın açıklamasında IBM, pilotun dört Avustralya finansal hizmet şirketi ile ortaklaşa başlatıldığını belirtti.

Lygon adlı pilot, IBM, Avustralya ve Yeni Zelanda Bankacılık Grubu Limited Şirketi, Commonwealth Bank, emlak operatörü Scentre Group ve Avustralya’nın ilk bankası Westpac tarafından desteklenmektedir. Pilot, bugünden itibaren müşterilerden oluşan bir test grubu için sekiz hafta boyunca çalışacak.

Temel olarak, Lygon, perakende satış finansal kiralama sektöründe banka garantilerinin verilmesi ve yönetimini dijitalleştiren blockchain tabanlı bir platform. Platform, sürecin dijitalleştirilmesi aşamasında dolandırıcılık riskini, hata potansiyelini azaltıyor, bununla birlikte şeffaflığı ve güvenliği artırıyor.

Pilot tamamlandıktan sonra Lygon, desteklediği sayısallaştırılmış banka teminatı çeşitlerini genişletmeyi ve diğer sektörlere sunmaya başlamayı planlıyor. Westpac’ta Kurumsal ve Kurumsal Bankacılık genel müdürü Didier Van Not şöyle dedi: “Banka teminat ekosistemini sayısallaştırmak için blockchain tabanlı bir platform yarattık. Pilot, teknolojinin ticari olarak uygulanabilir olduğunu kanıtlamak için dağıtılmış defter kullanarak canlı işlemleri test edecek. Müşteri deneyimini rafine eden harika bir dijital dönüşüm örneği. ”

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın