Huobi Global’den Türkiye’de Ses Getirecek Blockchain Etkinliği

Huobi Group, Kemer Partners ile birlikte, yıllık Avrasya Blockchain Zirvesi’nin ilkine 18-19 Ekim 2019 tarihlerinde ev sahipliği yapacak. Dijital paraya olan ilgi konusunda Avrupa’nın öncü pazarı haline gelen Türkiye’de gerçekleştirilecek olan zirve, bölgedeki en büyük blockchain buluşması olacak.

Zirveye ev sahipliği yapacak olan Huobi, blockchain teknolojisinin Türkiye ve Avrupa’da daha da gelişmesi için lider blockchain şirketlerini, profesyonellerini ve konuşmacılarını bir araya getirecek. Yıllık Avrasya Blockchain Zirvesi’nin ilki, ulusal ve uluslararası dijital para uygulayıcılarının yanı sıra sektör uzmanlarını buluşturacak ve blockchain teknolojisinin daha da geliştirilmesi ve uygulama alanlarının genişlemesi konusunda tartışma zemini oluşturacak. Huobi, bu ilk zirvenin gerçekleştirilmesi için öncü bir rol üstlenerek Türkiye pazarındaki varlığını artırmayı hedefliyor.

Huobi Global’in zirveye verdiği destekle ilgili açıklama yapan Huobi CEO’su Livio Weng, “Türkiye bu yıl bizim için çok daha önemli bir pazar haline geldi. Bir süre önce Türkiye’deki kullanıcılara, blockchain sektöründeki dünya liderlerini getireceğimizin sözünü vermiştik ve şu anda ekibimiz, bu zirve için büyük efor sarf ediyor. Bu zirvenin paydaşlarından biri olarak, yakın zamanda çok daha büyük ve ses getirecek açıklamalarımızın olacağının müjdesini de vermek istiyorum” dedi.

Türk kamu kurumlarının yanı sıra BKM ve SabancıDx de dahil olmak üzere ulusal bankaların üst düzey yöneticilerinin de katılacağı zirvede, gelişmekte olan pazarlardaki bankacılık sektörünün, blockchain teknolojisi ve ödeme sistemlerinden nasıl yararlanılabileceği görüşülecek. Ayrıca etkinlik bir yandan blockchain inovasyonları ve uygulama alanları konusunda gündem yaratmayı amaçlarken buna ilave olarak Türkiye’nin de blockchain teknolojisini daha geniş kapsamda kullanmaya hazır olduğunu dünya kamuoyuna gösterecek.

“Blockchain teknolojisi, Türkiye’nin gelecek yıllardaki gelişimi için hayati önem taşıyan teknolojilerin başında geliyor” diyen Kemer Partners Kurucu Ortağı Arfat Cenk Erkin, “Her yıl tekrarlamayı planladığımız Avrasya Blockchain Zirvesi’ni Türkiye’de hayata geçirerek, hak ettiği şekilde blockchain teknolojisinin merkez üssü olması gerektiğini herkese göstermiş olacağız” dedi.

Daha önce Türkiye pazarında daha geniş bir şekilde varlık göstereceğini açıklayan Huobi, özellikle emlak sektöründen dijital para ile işlem talebi geldiğini belirtmişti. Türkiye, döviz ve dijital para ticareti konusunda sahip olduğu olağanüstü altyapısı ve ilgisi nedeniyle çok kısa zamanda dijital para piyasalarının en iyi ve hızlı gelişen ülkesi haline geldi. Türkiye’de yatırım araçları konusunda yapılan araştırmada, dijital para sahipliğinin toplam nüfus içerisinde yüzde 20’lere ulaştığı görüldü ve bu da ilginin en az Forex piyasaları kadar olduğunu kanıtlıyor. Yüksek enflasyon nedeniyle Türk Lirası’nın değerinde dalgalanmaların meydana gelmesi, dijital paraya olan ilginin hızla artmasına vesile oldu. Global dijital para ticareti içerisinde Türk Lirası ilk 5 içerisinde yer alıyor ve ülkenin dijital varlıklara olan talebini açıkça ortaya koyuyor.

Huobi Group CFO’su Chris Lee, Huobi Global CEO’su Livio Weng ve Huobi Araştırma CEO’su Hubery Yuan gibi isimlerin yanı sıra Türk-Amerikan Bilgisayar Araştırmacısı Prof. Dr. Emin Gün Sirer, BTC Turk CEO’su Özgür Güneri, CoinMarketCap’in Stratejiden Sorumlu Başkan Yardımcısı Spencer Yang ve Proof of Capital’den Chris McCann ile Edith Yeung da zirvede yer alacaklar. Wyndham Levent İstanbul’da gerçekleştirilecek olan zirveye katılmak isteyenler www.eurasiablockchain.com adresinden 26 Eylül 2019 tarihine kadar yüzde 75 indirimle kayıt yaptırabilecekler.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.