Hükümetin Bitcoin’e Dokunamamasını Seviyorum – ABD’li Senatör

0
Hükümetin Bitcoin'e Dokunamamasını Seviyorum - ABD'li Senatör

ABD Senatörü Cynthia Lummis, Bitcoin’in durdurulamayacağını ve hükümetlerin kripto para birimine öylece el koyamayacağını gerçeğini sevdiğini söyledi. Ülkedeki borç durumu ve enflasyonla ilgili endişeleri dile getirerek, “Bitcoin‘in orada olduğunu bilmek gerçekten rahatlatıcı” açıklaması yapan Lummis, kripto topluluğunun dikkatini çekti.

ABD Senatörü Cynthia Lummis (R-WY), Hard Money kanalında Natalie Brunell ile geçen hafta yayınlanan bir röportajda Bitcoin hakkındaki görüşlerine ilişkin bir sohbet gerçekleştirdi.

Bitcoin

Wyoming senatörü, kripto para biriminin nasıl durdurulamayacağı da dahil olmak üzere, Bitcoin’in temelini tartışırken şu sözleri kaydetti:

“Özellikle ulusal borcumuzla ilgili endişelerim olduğu için durdurulamamasını seviyorum. Enflasyondan endişeliyim.

Memleketim Wyoming eyaletinde, işlerine gitmek için benzine ihtiyaçları olduğu için şimdi gıda bankalarına giden insanlar görüyorum ve yüksek fiyatlı benzin ve gıda arasında seçim yapmak zorunda kalıyorlar, bu yüzden yiyecek masrafları için bankalara akın ediyorlar.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, senatör konuya ilişki görüşlerini daha da detaylandırdı: “Yani enflasyonist bir ortamda olduğunuzda, bakkala gittiğinizde bir doların değerinin düştüğünü gördüğümüzde ve aynı şeyleri iki kat daha pahalıya aldığımızda orta ve uzun vadede olacakları daha da dikkatli planlamamız gerekiyor.”

Senatöre göre hükümet, ABD’nin bazı eyaletlerinde gerçekten de iktikrarsız durumda ve bunun sonucunda insanlar evlerinden ve yurtlarından dahi olabilir. Bitcoin ise bu denklemde hükümetin kontrol edemeyeceği bir şey. Çok güvensiz yerlerde yaşayan yabancı ülkelerda ise Bitcoin kesinlikle bir dayanak ve geceleri rahatça yatabilecekleri ve sabahları orada olacağını bildikleri bir varlık.

Wyoming’den senatör, Haziran ayında Senatör Kirsten Gillibrand (D-NY) ile birlikte “Lummis-Gillibrand Sorumlu Finansal Yenilik Yasası” başlıklı bir kripto yasa tasarısı sunmuş ve gündeme gelmişti.

Tasarı hakkında bir güncelleme sağlayan Lummis, “Bu çok kapsamlı bir mevzuat parçası, muhtemelen 2022’de tasarının geçmesi için kalan süre göz önüne alındığında çok kapsamlı” bir yapıda. “Fakat bu bize teklifle ilgili daha fazla girdi almak için daha fazla zaman kazandırıyor ve biz de bunu benimsemek istiyoruz. İnsanların ek girdi ve fikir ve düşünceler sağlamasını istiyoruz.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın