HTC’den Bitcoin Tabanlı Akıllı Telefon

0

Tayvanlı elektronik devi HTC, yeni akıllı telefonu Exodus 1’i piyasaya sürdü. Çok konuşulan yeni özelliğiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Mayıs 2019’daki bir duyuru ile HTC, 19 Ekim’de Berlin’deki Lightning Konferansı’nda Exodus 1’leri piyasaya süreceğini duyurmuştu. Berlin’de gerçekleşen etkinlikte tanıtılan ve Bitcoin (BTC) ağını destekleyebileceği vurgulanan Exodus 1S‘in, tam Bitcoin ağ düğümü (Bitcoin node) çalıştırabilen ilk akıllı telefon olduğu bildirildi.

Şirket, 233 Dolar fiyatla satılan yeni cihazın Bitcoin, Ether (ETH), Litecoin (LTC), Binance Coin (BNB) ve Bitcoin Cash kullanarak satın alınabileceğini belirtti. HTC tarafından yapılan açıklamada konuyla ilgili şunlar söylendi:

”Tam ağ düğümleri Bitcoin ağının sorunsuz çalışması açısından ağın en önemli unsurlarından birisi. Biz bu cihazı piyasaya sürerek isteyen herhangi bir kişinin tam ağ düğümü çalıştırması için aşması gereken engelleri azaltmış olduk.”

Firma, ürünü başlangıçta Avrupa, Tayvan, Suudi Arabistan ve BAE’deki kullanıcılar için kullanıma sürecek, Tayvan, İsviçre ve Almanya gibi diğer bölgelerde daha sonraki bir tarihte lansmanlarını gerçekleştirecek.

Şirket cihazla ilgili bazı tavsiyelerde bulundu. Tam ağ düğümü çalıştırırken kullanıcıların WiFi ağına bağlı olması ve cihazı prize takmalarını gerektiği belirtildi. Yine de isteyenler için ağ düğümünün mobil haldeyken de kullanılabileceği eklendi.  HTC CEO’su konuyla ilgili olarak evrensel çaptaki temel finans dünyasına erişim aracı sunduklarını ve bunun hemen hemen ”cebinizdeki İsviçre bankası” olduğunu söyledi.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın