HTC İkinci Nesil Blok Zinciri Telefonunu Çıkartmaya Hazırlanıyor

0

Tayvan merkezli olan elektronik üreticisi HTC, küresel blockchain pazarındaki varlığını arttırmak için yılın ikinci yarısında ikinci nesil bir blockchain telefonu piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

HTC Merkezi olmayan Genel Müdürü Phil Chen tarafından merkeziyetsizlik konulu bir açılış konuşması yapıldı. Konuşma 26 Nisan Cuma günü Taipei 101’de ki bir yatırım trend forumunda gerçekleşti.

Phil Chen, blok zinciri teknolojisinin geliştirilmesinin henüz yeni bir aşamada olduğunu, ancak teknolojideki gelişmenin ticari potansiyeli arttıracağı bir gelecek öngördüğünü belirtti.

Merkez Haber Ajansı, “1990’lü yıllardan itibaren petrölün ticari değerine benzer bir şey olarak görülebilir.

Chen, nispeten blockzincirsiz teknolojinin değerini vurgulayarak, kullanıcılar için gizlilik sağlıyor ancak blok zinciri verilerede erişebiliyor diye belirtti. 

HTC, 2018 yılının dördüncü çeyreğinde ilk blockchain telefonu olan (HTC Exodus)’u piyasaya sürmüştü ve satışlar şirketin beklentilerini karşılamıştı. 

Chen, en son sürüm blok zinciri telefonunun piyasaya sürülmesinin yanında, kripto para birimi uygulamaları da dahil olmak üzere daha büyük bir dijital varlık yönetimi ürün hattını oluşturmayı amaçladığını belirtti. 

Tüketici elektroniği devi HTC, son zamanlarda 50 milyon ABD doları değerindeki blok zinciri fonuna yatırım yapmayı planladığını açıkladı. 

Bu plan, şirketin blokzincirli telefonlarının geliştirilmesinide içeriyor.

Kaynak:taiwannews

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın