Holochain (HOT) Fiyat Tahmini: HOT Destek Seviyesini Arkasına Alarak Yükselişe Hazırlanıyor

Rehber İçeriği

Kısaca Holochain (HOT)

Holochain, Blockchain teknolojisinden daha hızlı performans gösterebilen dağıtılmış bir bilgi işlem ağıdır. Bunu daha genel bir Blockchain türü olarak düşünebilirsiniz. Holochain “Beyond the Blocks” yani “Blokların Ötesinde” mottosunu kullanarak Blockchain’den farklı olduğunu ortaya koyuyor. Proje esasında Blockchain’den ilham alırken onun eksik yönlerini iyileştirme amacıyla kurulmuş. Holochain’in eşler arası (P2P) ağ iletişimi yoluyla sonsuz ölçeklendirme kapasitesine sahip olduğu iddia edilmektedir, böylece dağıtılmış uygulamalar (dApps) eklendikçe, ağın performansında herhangi bir bozulma olmaz. Ayrıca Holochain’de, Blockchian’den farklı olarak herkesin birbirine bağlı olduğu tek bir chain yok, her node’un kendi chain’i var. Yani blockchain’den en büyük farkı bir consensus’un (fikir birliği algortiması) olmaması.

[irp posts=”22912″ name=”Holo (HOT) Nedir? Nasıl Satın Alınır?”]

Holo (HOT) Değerinde Yıllara Göre Nasıl Bir Değişim Oldu?

HOT, 2018 yılının ilk aylarında ICO işlemi sonrası kripto dünyasına adımını attı. ICO işleminde toplanan yaklaşık 25 milyon dolarla o zamanlarda bile adından söz ettirdi. Fonlama sırasında ve ortaya çıkışında görülen HOT değeri 0,0001 dolarken, çıkışından bir süre sonra değer neredeyse 20 kat artış gördü. Yarım milyar dolara yaklaşan piyasa değerine ulaştı. Varlık hızlı yükselişini hızlı bir düşüşle devam eden aylarda sonuçlandır. 2019 yılında görülen yavaşlık 2020 yılına kadar sürdü diyebiliriz.

Kaynak: CoinGecko

2020 yılı HOT için oldukça dalgalı bir yıl ve fiyatın yükselmesindeki hareketliliği gösteriyor. Yıl başında nispeten yüksek olan fiyat yılın son aylarına kadar oldukça dalgalı dip- zirve seviyeleriyle boğuştu. 2020 Ağustos ayında 0,010 dolar seviyelerini gören varlık Ekim ayına kadar düşüşlere maruz kaldı.  HOT değerini 0,00036 dolar seviyelerine kadar düşürün bu kayıp tersine bir yükselişi 0,0004 dolar desteğinin sonrasında yakaladı. Kasım ayı itibaren bir yükselme arzusu, Bitcoin artışlarının da etkisiyle Holo cephesinde de etkisini gösterdi. Varlık yıl sonuna kadar bu sayede %100’ü aşan değer kazanma fırsatı gördü.

2021 Performansıyla HOT

2021 yılına girildiğinde ocak ayının ilk günlerinde 0,0006 dolar seviyelerinde seyreden HOT değeri 0,0005 dolar seviyesi desteğiyle beraber hızlı bir yükseliş gördü. Kısa bir sürede değerini tekrar 2’ye katlayan varlık altcoin arayışında olan birçok yatırımcının da dikkatini çekti.  2021 Ocak ayında değer düzeltmeye giderek yerel bir dip seviyesine ulaştı ve şubat ayına kadar toparlanma sürecine devam etti.

Şubat ayında kritik iki sıçrama gören varlık değerin şimdiki seviyelere ulaşmasında önemli noktalardır. Özellikle 21 Şubat sıçraması fiyatın sert bir yükseliş mumunda kendisini belli ediyor. Şubat ayı süreci 0,0028 dolarlık direncin sertliğiyle beraber uzun süre ayı baskısı gördü. Bu baskı geçtiğimiz gün kırılma ile HOT için bir ATH sürecini de beraberinde getirdi. Uykusundan uyandırılan varlık sadece son 1 haftada %150 değer kaydetti. Yerel ATH seviyesi neredeyse 0,010 dolara kadar ulaştı. ATH sonrası sert düşen varlık 4 saatlik verilerde düzeltmenin etkisini kenara bırakıp yükselme eğilimi gösterdi.

HOT Kısa Vadede Yükselecek Mi?

Düzeltmede görüldüğü gibi varlık 0,0057 dolar seviyesine kadar düştü. Fib düzeltmesinde görülen 0,00561 dolar desteği varlığın düşüşünü engelledi. Dün görülen yerel dip seviyesinin ardından hızlı bir şekilde varlık 0,0073 dolar desteğine kadar tırmanışını sürdürdü.

HOT bir süredir destek seviyesinin üzerinde tutunuyor. Bir üst direnç seviyesini aşmak için hareket halinde. Gün içerisinde 0,00799 dolardaki direncini test etti fakat henüz başarılı olamadı. Yatay hareket konsolide bir durumu işaret edebilir. Ek olarak düşüş volatilite Bollinger bantlarında tekrar daralmaya doğru ilerliyor. Bir süre daha bu yatay hareket beklenebilir. Zira RSI verileri 50 bandın üzerinde olmasına rağmen yatay bir yol izliyor.

Kaynak: Tradingview

MACD tarafında sinyaller MACD çizgisinin oldukça üzerinde yer alıyor. Tersine bir yükseliş için sinyal bölgesinin tersine dönmesi beklenmelidir. MACD çizgileri de pozitif yatay hareketinde ve kısa vadede sinyal kesişimi olması çok muhtemeldir. Yükseliş tekrar bu kesişimden sonra ihtimalini arttırır.

OBV dengesel hacimleri 13 Mart sıçrayışından bu yana 2 kat yükseldi. Bu yükseliş tekrar artışta önemli bir rol alacaktır. Ancak Chaikin verilerinde kademeli bir düşüş görülüyor. Zirve sonrası sat baskısı taleplerde de negatif bir etki gösterdi. CMF verilerinin toparlanması da dikkat edilmesi gereken bir nokta. Aksine Stokastik RSI verileri aşırı satım bölgesindeyken daha stabil bir bölgeye hareket halindedir. Bu hareket alış sinyallerine dönüşürse CMF verileri de beklenen türde iyileşme gösterecektir.

Sonuç

Son olarak, varlık için 24 hareketine bakmak gerekir. Bir süre daha yatay hareket görülebilir. Ancak 0,0073 dolar desteğinin kaybedilmemesi kısa vadede yükseliş için gereklidir. Yoksa yükseliş fırsatı ötelenecektir. Fib düzeltme seviyelerine göre düşüş ihtimali sonucu 0,0066 dolar desteğine kadar düşecektir.

Bollinger’de sıkışma fiyatın bir trend oluşumunda etkisini gösterecektir. HOT değerini güçlü karşılayan 50-SMA hareketli ortalaması 0,00799 dolarlık direncin kırılmasıyla varlık üst noktalara tırmanışa geçecektir. Bu direnç seviyesini takip eden direnç noktaları arasında 0,0085 ve 0,0091 dolar seviyeleri yer alıyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.