Kasım 22, 2019

Hollanda Futbol Federasyonu Blockchain Teknolojisini Test Ediyor

Blockchain teknolojisi, dahil olduğu alanları her geçen gün genişletmeye devam ediyor. İşletmeler genel olarak, blockchain teknolojisini şeffaflığı artırmak ve güvenilir hizmet sunmak amacıyla tercih ediyor.

Blockchain teknolojisini tercih eden en güncel kurum haberi Hollanda’dan geldi. Hollanda Futbol Federasyonu karaborsa ticaretini engellemek ve bilet sahtekarlığı ile mücadele etmek amacıyla yeni bir blockchain çözümünü bünyesine dahil ediyor.

Blockchain Türkiye Platformu’nun sitesinde yer alan bir habere göre, bu girişim birçok şirketin maç deneyimini iyileştirmek amacıyla birbirlerine meydan okudukları ‘Change the Game Challenge’ adı verilen organizasyonun bir parçası.

Hollanda ve Estonya arasında geçtiğimiz günlerde oynanan maça bazı taraftarlar, blockchain tabanlı bilet kullanarak giriş yaptılar. Blockchain tabanlı bu biletler, kişi sadece maçın oynanacağı stadyumun yanında olduğunda ve maç saatine yakın bir zamanda geçerli hale geliyor. Bu sayede de karaborsadan bilet satmak neredeyse imkânsız hale geliyor.

Sadece blockchain teknolojisi değil aynı zamanda kripto para sektörü de spor alanında varlığını göstermeye devam ediyor. İki sektörde; Bitcoin’i ödeme aracı olarak kabul eden takımlardan, blockchain teknolojisini kullanan kurumlara kadar pekçok yerde önemini ortaya koyuyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.