Aralık 30, 2021

HODLer’ın Hakim Olduğu Bu Altcoin’de Uzun Süreli Yatırım Eğilimi Devam Ediyor Mu?

Basic Attention Token aylardır olumlu bir grafik çiziyor. Ancak geçen ay tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra altcoin düşüş trendinde kaldı. Geçen hafta, yatırımcıların bu fırsatı değerlendirerek BAT’ın kayda değer bir toparlanma kaydettiğini gördü.

BAT artık herkesin dikkatini çekiyor

Kaybetme korkusuyla hareket eden yatırımcılar, kâr elde etmek için varlıklarını sattılar, bu gerçek, on-chain metriklerin durumuna bakılarak doğrulanabilir. Aslında, bu satışın bir kısmı, hacimleri 7 milyon dolardan 60 milyon dolara yükselen birçok balinadan da geldi.

Bu, hafta boyunca gözlemlenen %34’lük artışın ardından 24 saatte %11.7’lik bir düşüşün gelmesiyle gerçekleşti. Bu fiyat düşüşü, son birkaç gün içinde elde edilen tüm kazançların üçte birinden fazlasını silmiş oldu. Dahası bu süre zarfında, uzun süreli yatırımcıların BAT’larını kâr için sattıklarını gördük. Aşağıdaki Age Consumed indikatörü 72 saat gibi kısa süre içinde gerçekleşen 16.4 milyar değerinde BAT satışını gösteriyor. Söz konusu indikatör bize daha önce uzun süre hareket etmemiş coin’lerin hareket etmeye başladığını gösteren bir metriktir.

Bu şaşırtıcı bir veri çünkü BAT, HODLer’ın hakim olduğu bir altcoin olarak biliniyor. BAT’ın bir adreste ortalama kalma süresi yaklaşık bir yıldır. Bu nedenle, ağdaki yatırımcıların çoğunun düzenli trader’lar değil, kesinlikle uzun vadeli yatırımcılar olduğunu görebiliriz. Şu anda, LTH’lerin %72 hakimiyetinden sonra, BAT’lerini bir yıldan daha kısa bir süre önce satın alan yatırımcılar, BAT ağının yaklaşık %25’ini oluşturuyor.

Ayrıca, günlük trader’lar veya kısa vadeli yatırımcılar bu yatırımcı dağılımına %2.6’dan daha az katkıda bulunur. Bu nedenle, BAT sahipleri, temelde HODL olduklarından, genellikle bu tür fiyat düşüşlerinden ve rallilerden rahatsız olmazlar.

Bu fırsattan yararlanmak isteyen yeni yatırımcılara gelince, BAT neredeyse bir ay sonra nihayet kâr elde ettiğinden, şimdi iyi bir zaman olabilir. Bununla birlikte, dünkü fiyat düşüşünün ardından, grafiğe birkaç yeşil mum kaydedildikten sonra giriş yapmak da isteyebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : AMBCrypto


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.