Hindistan’dan Önemli Kripto Para açıklaması

Hindistan Hükümeti Kripto Yönetmeliğinde Sessizliğin Bozdu

Hükümet kripto para düzenlemeleri üzerinde çalışırken Bitcoin Hindistan’da yasal kalacak, bir bakan sektörün kaderi hakkında yeni olumlu yorumlarda bulundu.

Finans Bakanlığı: Bitcoin Yönetmeliği Geliyor

Hindistan hükümeti nihayet, Hindistan Parlamentosu’nun üst binasında sunulan sorulara cevaplar vererek, müzakere ettiği kripto para için yasal düzenleme çerçevesinden bahsetti. Hükümet ayrıca, önerilen kripto yönetmeliğine sahip raporun, yönetmelik taslağını hazırlamakla görevli bakanlıklar komitesi tarafından sunulduğunu doğruladı.

Hindistan Parlamentosu’nun üst binası olan Rajya Sabha’nın 16 Temmuz’ındaki bir oturumda, Hindistan’daki “Kripto para biriminin yasaklanması” ile ilgili olarak Parlamento üyesi Shri Dharmapuri Srinivas tarafından Maliye Bakanı’na beş soru yöneltildi. Bu soruların cevaplarını içeren bir belge Perşembe günü sosyal medyada dolaşıma başladı. Yanıtların 16 Temmuz’da Maliye Bakanlığı Devlet Bakanı Shri Anurag Singh Thakur tarafından verildiğini gösteriyor.

Temmuz 2018’de, Hindistan Merkez Bankası (RBI) bankaların kripto para birimi işletmelerine hizmet etmelerini yasaklamıştı ve süreç bazılarının kapatması, diğerlerinin ise yurt dışına çıkarılmasıyla sonuçlandı. Hindistan hükümeti kararları sebebiyle çok fazla eleştiriye maruz kaldı.

Bunların dışında, Japonya’nın Osaka kentinde düzenlenen G20 liderleri zirvesinde, Hindistan Başbakanı Narendra Modi ve diğer G20 uluslarının liderleri, FATF standartlarını uygulama konusundaki taahhütlerini birlikte ilan ettiler.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.