Hindistan’dan Önemli Kripto Para açıklaması

0

Hindistan Hükümeti Kripto Yönetmeliğinde Sessizliğin Bozdu

Hükümet kripto para düzenlemeleri üzerinde çalışırken Bitcoin Hindistan’da yasal kalacak, bir bakan sektörün kaderi hakkında yeni olumlu yorumlarda bulundu.

Finans Bakanlığı: Bitcoin Yönetmeliği Geliyor

Hindistan hükümeti nihayet, Hindistan Parlamentosu’nun üst binasında sunulan sorulara cevaplar vererek, müzakere ettiği kripto para için yasal düzenleme çerçevesinden bahsetti. Hükümet ayrıca, önerilen kripto yönetmeliğine sahip raporun, yönetmelik taslağını hazırlamakla görevli bakanlıklar komitesi tarafından sunulduğunu doğruladı.

Hindistan Parlamentosu’nun üst binası olan Rajya Sabha’nın 16 Temmuz’ındaki bir oturumda, Hindistan’daki “Kripto para biriminin yasaklanması” ile ilgili olarak Parlamento üyesi Shri Dharmapuri Srinivas tarafından Maliye Bakanı’na beş soru yöneltildi. Bu soruların cevaplarını içeren bir belge Perşembe günü sosyal medyada dolaşıma başladı. Yanıtların 16 Temmuz’da Maliye Bakanlığı Devlet Bakanı Shri Anurag Singh Thakur tarafından verildiğini gösteriyor.

Temmuz 2018’de, Hindistan Merkez Bankası (RBI) bankaların kripto para birimi işletmelerine hizmet etmelerini yasaklamıştı ve süreç bazılarının kapatması, diğerlerinin ise yurt dışına çıkarılmasıyla sonuçlandı. Hindistan hükümeti kararları sebebiyle çok fazla eleştiriye maruz kaldı.

Bunların dışında, Japonya’nın Osaka kentinde düzenlenen G20 liderleri zirvesinde, Hindistan Başbakanı Narendra Modi ve diğer G20 uluslarının liderleri, FATF standartlarını uygulama konusundaki taahhütlerini birlikte ilan ettiler.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın