Hindistan’dan Çin Tarzı Bir Baskı Mı Geliyor? WazirX CEO’su Açıkladı!

0

Hindistan’ın en büyük kripto para borsası WazirX’in CEO’su ve kurucu ortağı Nischal Shetty, Hindistan’da yaklaşmakta olan bir kripto baskısı hakkında endişe verici “doğrulanmamış raporlar”ın bulunmasıyla ilgili paylaşımlarda bulundu.

Aynı zamanda India Wants Crypto (Hindistan Kriptoyu İstiyor) hareketinin kurucusu ve ana konuşmacısı olan Nischal Shetty, Hindistan’da kripto para birimleriyle ilgili merakla beklenen yasa ile ilgili beklentilerini ve görüşlerini paylaştı.

Hindistan Çin’in Liderliğini Mi Takip Edecek?

Bay Schetty tarafından yayınlanan son Twitter serisine göre göre, kriptoyla ilgili yeni Hindistan yasa tasarısına dahil edilebilecek en önemli düzenlemeler hakkında bazı “doğrulanmamış” raporlar bulunuyor.

“Doğrulanmamış raporlar var:

1. Hindistan’ın Kripto Yasası’nın bir parçası olarak ‘Self-custody cüzdanlar’ yasaklanabilir.

2. Yalnızca Hint borsalarına izin verilmesi planlanıyor.

Bazı insanlar bunu Hint kripto ekosistemini çökertmek için bir fırsat olarak kullanıyor.

Daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki seriyi okuyun.

İlk olarak, Hindistan “self-custody” kripto para cüzdanlarının kullanımını yasaklayabilir. Bunun bir sonucu olarak, merkezi olmayan (on-chain) cüzdanlarla yapılan işlemler Hintli düzenleyiciler tarafından yasa dışı hale getirebilir.

Bunun yanı sıra, ülkede yalnızca Hindistan tescilli borsalara izin verilecek.

Ancak Bay Schetty, yazılım kullanımının (bu durumda merkezi olmayan kripto cüzdanları) yasaklanamayacağından emin. Ayrıca, bu cüzdan sınıfının kısıtlanması, Hintlilerin merkezi olmayan finans protokollerinin (DeFi) çoğuyla etkileşime girmesinin de yasaklanması anlamına geliyor.

Bununla birlikte, yabancı kripto para birimleri hizmetlerinin Hint finansal düzenleyici gözlemciler tarafından belirlenen kurallara uyması da pek olası görünmüyor. Bu nedenle de Hint kripto topluluğu kendi güvenilir altyapısını inşa etmesi gerekiyor. Schetty, pozitif kripto düzenlemelerinin bu ilerlemeyi hızlandırabileceğini düşünüyor:

“Kripto düzenlemelerinde iyi bir ilerleme kaydediyoruz. Tüm kripto endüstrisi, son 3 yıldır bu amaç için çalışıyor.”

Daha önce KoinFinans tarafından bildirildiği üzere, Hintli politikacılar ve yorumcular kripto sektörünü düzenleme planları hakkında karışık sinyaller gönderiyorlar. 23 Kasım 2021’de Hindistan, Rupi’ye sabitlenmiş CBDC’ler dışındaki tüm kripto para birimlerini yasaklama planlarıyla manşetlere çıkmıştı.

İki gün sonra ise, Hindistan, tüm “özel kripto para birimleri”ni yasaklamak için herhangi bir planı olmadığı açıkladı. Bu alan Hindistan Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu (SEBI) tarafından düzenlenecektir.

İki gün sonra ise Hindistan, tüm “özel kripto para birimlerini” yasaklama planı olmadığını ve bu alanın Hindistan Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu (SEBI) tarafından düzenleneceğini açıkladı.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indererek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın