Hindistan’daki İşlemleri Kapatılan Yeni Bir Kripto Para Borsası Daha

Belirsiz bir politika ortamı ve kripto para birimleri ile tüketici ilgisini arttırmak, Hindistan’ın sanal döviz borsası arasında kesinti yaşanmasına neden oldu. Hindistan için beklenilen sonlardan biriydi.

Cryptokart’ın kurucusu Gaurang Poddar, azalan ilginin ve net hükumet düzenlemelerinin bulunmamasının kararın temel nedenleri arasında olduğuna dikkat çekerek “Cryptokart’ı kapatmaya karar verdik. Zor olsa da, koyduğumuz sıkı çalışmadan dolayı, harika bir deneyim oldu ve bu kadar yetenekli ve tutkulu bir ekiple çalışmaya başladığım için ve yaptığımız platformla gurur duyduğuma sevindim. ” dedi.

Cryptokart’ın kapanması, Hindistan’ın en büyük iki kripto para birimi borsa işleminin kapanmasıyla başladı. Geçtiğimiz yıl pazardan ayrılmaya karar veren Zebpay ve bu yaz mağazayı kapatan Coinex, belirsiz politika duruşunu ve tüketicilerin ilginin kesilmesinin nedenleri olduğunu belirtti.

Coindelta ve Coinome gibi diğer borsalar da kapandı. Hindistan’ın çizmiş olduğu politika sebebiyle herkesin gerçekleşmesini beklediği senaryolarda bu şekildeydi.

Dostça olmayan politika ortamı yatırımların kurumasına neden oldu. BT endüstrisi kuruluşu Nasscom’a göre, Hindistan’ın blockchain ve kripto para sektöründeki ilk kripto para teklifi, yasal düzenleme netliği olmadığı için gerçekleşme ihtimali oldukça düşük. Hindistan’ın her şeyden önce net bir duruş sergilemesi gerekiyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.