Hindistan’daki İşlemleri Kapatılan Yeni Bir Kripto Para Borsası Daha

0
477

Belirsiz bir politika ortamı ve kripto para birimleri ile tüketici ilgisini arttırmak, Hindistan’ın sanal döviz borsası arasında kesinti yaşanmasına neden oldu. Hindistan için beklenilen sonlardan biriydi.

Cryptokart’ın kurucusu Gaurang Poddar, azalan ilginin ve net hükumet düzenlemelerinin bulunmamasının kararın temel nedenleri arasında olduğuna dikkat çekerek “Cryptokart’ı kapatmaya karar verdik. Zor olsa da, koyduğumuz sıkı çalışmadan dolayı, harika bir deneyim oldu ve bu kadar yetenekli ve tutkulu bir ekiple çalışmaya başladığım için ve yaptığımız platformla gurur duyduğuma sevindim. ” dedi.

Cryptokart’ın kapanması, Hindistan’ın en büyük iki kripto para birimi borsa işleminin kapanmasıyla başladı. Geçtiğimiz yıl pazardan ayrılmaya karar veren Zebpay ve bu yaz mağazayı kapatan Coinex, belirsiz politika duruşunu ve tüketicilerin ilginin kesilmesinin nedenleri olduğunu belirtti.

Coindelta ve Coinome gibi diğer borsalar da kapandı. Hindistan’ın çizmiş olduğu politika sebebiyle herkesin gerçekleşmesini beklediği senaryolarda bu şekildeydi.

Dostça olmayan politika ortamı yatırımların kurumasına neden oldu. BT endüstrisi kuruluşu Nasscom’a göre, Hindistan’ın blockchain ve kripto para sektöründeki ilk kripto para teklifi, yasal düzenleme netliği olmadığı için gerçekleşme ihtimali oldukça düşük. Hindistan’ın her şeyden önce net bir duruş sergilemesi gerekiyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın