Hindistan’daki E-ticaret Pazarına, Blockchain Teknolojisi Geliyor

196 ülkede çeşitli ödeme çözümleri sunan küresel bir FinTech şirketi olan Allied Wallet ve Kurucu Andy Khawaja geçtiğimiz günlerde önemli bir duyuru yaptı. Duyuruda Hindistan’ın hızla büyüyen e-ticaret pazarına blockchain teknolojisini getirmek için yeni planlar oluşturulduğu söylendi. Andy Khawaja şunları söyledi:

“E-ticaret Hindistan’da inanılmaz bir büyüme yaşadıyor, biz de e-ticaret işlerine ve kullanıcılarına ödemeleri iyileştirmek aynı zamanda onları korumak amacıyla en iyi teknolojiyi vermek istiyoruz. Blockchain teknolojisi işlemleri şifreler ve ilgili tüm tarafları korur. Blockchain daha hızlı, daha fazla özelliğe sahip ve yeniliklerimizle gurur duyuyoruz.”

Hindistan’ın e-ticaret geliri dünyadaki en yüksek yıllık büyüme oranına sahip ve internet ekonomisinin 2021 yılına kadar 250 milyar dolara çıkması bekleniyor.

Andy Khawaja’da, Hindistan’ın e-ticaret büyümesini yıllardır destekliyor. Şimdi ise e-ticaret işlerine ve kullanıcılarına son teknoloji olan Blockchain’i getirmeyi hedefliyor.

Bununla birlikte Hindistan, Çin’in hemen arkasında dünyanın ikinci büyük internet kullanıcı tabanına ev sahipliği yapıyor. Hindistan’da ki, bu internet kullanıcı sayısının artmaya devam edeceği düşünülüyor. Khawaja, “Hindistan çevrimiçi alışveriş yapmaya alıştıkça, dijital ödemelerini desteklemek ve korumak istiyoruz. Blockchain teknolojisi bunu yapmayı planladığımız yollardan biri.” sözlerini ekledi.

Son olarak, 2021 itibariyle Hindistan’ın internet kullanıcısı nüfusunun 829 milyon kullanıcıya ulaşmasının beklendiğini söyleyebiliriz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.