Hindistan’da Kripto Paraların Yasaklanmasına Dev Şirketten Tepki

Hint Ticaret Kuruluşu, Önerilen Kripto Yasağıyla İlgili Konuşma Yaptı

Önemli bir Hindistan ticaret kuruluşu olan Nasscom, son zamanlarda ülkedeki bir hükümet kurulunca önerilen kripto para birimleri üzerindeki yasağa karşı olduğunu belirtti.

Rapora göre, Nasscom kripto projelerinin piyasaya sürülmeden önce her zaman düzenleyici sanal alanlarda test edilebileceğini iddia ediyor. Nasscom’un ayrıca, kripto yasağının yasaklanmasının yalnızca zaten yanlısı olan meşru işletmeleri uzaklaştırmaya hizmet edeceğine inandığı bildiriliyor. Nasscom ayrıca, kripto yasağının sadece önceden uygun olan meşru işletmeleri uzaklaştırmaya hizmet edeceğine de inanıyor.

Bununla birlikte, Nasscom, kripto alanındaki yasa dışı faaliyetleri azaltmak için düzenleyici bir çerçeve oluşturma konusunda yapılması gereken çalışmalar olduğuna inanmakta:

“Yasadışı faaliyetleri sürekli izleyecek ve önleyecek düzenleyici bir çerçeve oluşturmak için çalışmalıyız. Düzenleme, kanun uygulayıcı kurumların bu yeni teknolojileri anlamada daha iyi donanıma sahip olmalarını, ceza gelişmelerinde istihbarat toplamalarını ve icra işlemlerini yapmalarını sağlayacaktır.”

Nasscom 1988 yılında kuruldu ve dış kaynak kullanımı ve diğer teknoloji ile ilgili sektörlerde 2.700’den fazla üye şirkete sahip.

Hindistan’da kripto para birimleri konusunda resmi bir yasak bulunmamasına rağmen, Hindistan Merkez Bankası’nın (RBI) ülkedeki finansal kuruluşların kripto ile ilgili işletmelere hizmet vermesini yasaklaması nedeniyle bazı kripto borsaları kapandı. Yakın zamanda kapanan bir yeni büyük borsa ile ilgili de sitemizde haber yayınlamıştık.

Bankaların kripto ile ilgili firmalara hizmet vermesini yasaklayan genelge Mayıs ayındaki ülkenin Yüksek Mahkemesi tarafından onaylanmıştı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.