Hindistan ve Kripto Para Yasağı

0

Hindistan: Yüksek Mahkeme, Kripto Yasağını Gerekçelendirmek İçin Merkez Bankasına 2 Hafta Verdi

Hindistan Yüksek Mahkemesi, ülkenin merkez bankasını kripto para işlem yasağını ele alması için 2 haftalık süre verdi ve şikayetlerin giderilmesini emretti.

Hakim: RBI Temsile Uygun Şekilde Cevap Vermedi

21 Ağustos’taki Hindistan Merkez Bankası’nın (RBI) eylemlerine ilişkin devam eden bir duruşmanın son oturumunda mahkeme, yetkililerin, kripto para endüstrisinin eylemleriyle ilgili endişelerine uygun şekilde yanıt vermediğine karar verdi.

RBI, bankaların Temmuz 2018’deki borsalar gibi kripto operatörlerine hizmet etmesini yasakladı; bu tür platformların Hindistan’da faaliyet göstermeye devam etmesini etkili bir şekilde durdurdu. Ülkede oldukça aktif ve büyük olan kripto para pazarı kötü etkilendi. Bu yasaktan, hükümet geri adım atmak istemezken, bazı kripto para borsaları ve sektör temsilcileri ise, bu yasağı temyiz mahkemesine götürmüştü.

Mahkeme Hakimi Rohinton Fali Nariman’dan duruma ağır eleştiriler geldi. Duruşmada bulunan danışma kaynağı Crypto Kanoon tarafından özetlendiği üzere Nariman, RBI’ye eylemlerini haklı çıkarmak için sadece iki hafta verdi.

Sona eren duruşmada RBI 2 haftalık süreyi uygun görerek kabul etti. Bir uzman, ülkenin yasayı kabul ettiği takdirde 13 milyar dolar değerinde bir pazar kaybedeceğini tahmin ediyor.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın