Hindistan ve Kripto Para Yasağı

Hindistan: Yüksek Mahkeme, Kripto Yasağını Gerekçelendirmek İçin Merkez Bankasına 2 Hafta Verdi

Hindistan Yüksek Mahkemesi, ülkenin merkez bankasını kripto para işlem yasağını ele alması için 2 haftalık süre verdi ve şikayetlerin giderilmesini emretti.

Hakim: RBI Temsile Uygun Şekilde Cevap Vermedi

21 Ağustos’taki Hindistan Merkez Bankası’nın (RBI) eylemlerine ilişkin devam eden bir duruşmanın son oturumunda mahkeme, yetkililerin, kripto para endüstrisinin eylemleriyle ilgili endişelerine uygun şekilde yanıt vermediğine karar verdi.

RBI, bankaların Temmuz 2018’deki borsalar gibi kripto operatörlerine hizmet etmesini yasakladı; bu tür platformların Hindistan’da faaliyet göstermeye devam etmesini etkili bir şekilde durdurdu. Ülkede oldukça aktif ve büyük olan kripto para pazarı kötü etkilendi. Bu yasaktan, hükümet geri adım atmak istemezken, bazı kripto para borsaları ve sektör temsilcileri ise, bu yasağı temyiz mahkemesine götürmüştü.

Mahkeme Hakimi Rohinton Fali Nariman’dan duruma ağır eleştiriler geldi. Duruşmada bulunan danışma kaynağı Crypto Kanoon tarafından özetlendiği üzere Nariman, RBI’ye eylemlerini haklı çıkarmak için sadece iki hafta verdi.

Sona eren duruşmada RBI 2 haftalık süreyi uygun görerek kabul etti. Bir uzman, ülkenin yasayı kabul ettiği takdirde 13 milyar dolar değerinde bir pazar kaybedeceğini tahmin ediyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.