Hindistan Savunma Bakanı Blockchain Teknolojisi İle İlgili Konuştu

0
400

Hindistan’ın Savunma Bakanı Rajnath Singh, blockchain teknolojisini de içeren bir açıklamada bulundu. Singh, yapay zekanın ve blockchain teknolojisinin savaşın geleceğinin bir parçası olacağına inanıyor.

Yerel günlük haber kaynağı Times of Indiareported’ın 4 Kasım’da Rajnath Singh, savunma operasyonlarında ki, büyük veri (big data) ve yapay zeka ile birlikte blockchain potansiyelinin altını çizdi. Rajnath Singh düşüncelerini şu şekilde dile getirdi:

“Yapay zekanın rolü, büyük veri ve blockchain teknolojileri zaten mevcut savaş mücadelesi paradigmasında devrim yarattı. Savunma sanayi, kritik altyapının güvenliğini korumak ve bu teknolojilerin üstesinden gelmek, bunları kullanmak için bir çalkalanma süreci yaşıyor. ”

Hindistan, kripto para sektörüne karşı bir ülke ve RBI tarafından konulan kripto para yasağı ile çok fazla eleştiriye maruz kaldı. Bununla birlikte geçtiğimiz günler de Hindistan’dan bir blockchain haberi daha gelmişti. Söylentilere göre Hindistan’ın en büyük onuncu eyaleti olan Tamil Nadu, hem blockchain hem de yapay zeka için ayrı ayrı yasalar üzerinde çalışıyor ve bunlar önümüzdeki günlerde hayata geçebilir.

Mevcut kripto para yasağı ülkede birçok soruna yol açmış olasa da Hindistan blockchain alanında kendini gösterebilir.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın