Hindistan’daki Kripto Vergileri Endüstriye Zarar Verebilir!

0
Hindistan'daki Kripto Vergileri Endüstriye Zarar Verebilir!

Singapur’daki küresel fintech endüstrisindeki bir etkinliğe katılan Binance CEO’su Changpeng Zhao. Etkinlikte, Hindistan’daki kripto para işlemlerindeki yüksek vergilerin “sektörü öldürebileceğini” söyledi.

Binance CEO’sunun açıklaması, Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman tarafından 2022 Bütçesi duyurusunda açıklanan vergi sonrası geldi. Hindistan’daki kripto para işlemlerinden elde edilen tüm kazançlara uygulanan %30 sermaye kazancı vergisi uygulanacağı açıklandı.

Hükümet ayrıca, Hindistan’daki tüm kripto işlemlerinde kaynakta %1’lik bir vergiyi zorunlu kıldı. Bu vergi kullanıcıları soğutacak türden başka bir vergi.

Bu vergilendirmenin etkileri, 1 Temmuz’dan itibaren yürürlüğe girdikten sonra Hindistan’ın kripto borsalarında da açıkça görüldü. Örneğin, Hindistan’ın hacim olarak en büyük kripto borsası olan WazirX’te büyük düşüş yaşandı. Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Haziran ayında 10.3 milyon dolarlık hacim, Temmuz’da 2.8 milyon dolara geriledi.

Eylül ayı itibariyle, WazirX‘in günlük ortalama işlem hacmi sert bir şekilde geriledi. Hindistan’ın kripto para birimi işlemlerine uyguladığı vergi öncesine göre %88 düşüşle 1,2 milyon dolara geriledi.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, WazirX ile olan ilişkisi nedeniyle Maliye Bakanlığı’na bağlı bir düzenleyici kurum olan Hindistan’ın İcra Müdürlüğü (ED) ile rekabetin merkezindeydi. Bu yılın Ağustos ayında, ED, anında borç verme hizmetleri arasında kara para aklama soruşturmasında, ikincisinin ülke dışına para transfer etmek için kripto borsalarını kullandığını ve dolayısıyla kara para aklamayı hesaba kattığını vurguladı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın