Hindistan, Kripto Para Sektörüne Karşı Temkinli!

0

Hindistan bir çok ülkenin aksine kripto paralara oldukça olumsuz ve temkinli yaklaşıyor. Ülkede, çoğu kere piyasaya dair yasaklar ve daraltmalar, devlet tarafından uygulandı. Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, konuyla alakalı temkinli olunması gerektiğini ve risklerin göz önünde bulundurulması gerektiğini yineledi.

IMF ve Dünya Bankasının aylık rutin toplantılarında konuşan Sitharaman, ülkelerin kripto paralar ile ilgili temkinli davranışlarının artmaya başladığını ve bunu her ekonomi toplantısında dile getiren bir çok devlet insanı olduğunu belirtti.  Sitharaman konuşmasına şöyle devam etti:

“Rezerv Bankası yöneticisi de dahil birçok ülkenin bu konuda uyarılarda bulunduğu hissiyatına kapıldım. Bazı ülkeler “sabit para” teriminin bile kullanılmaması gerektiğini belirttiler. Çünkü kripto para camiasında bu terim kullanılıyor ve sürekli olarak bu sektörü hatırlatıyor.Bu yüzden isminin bile kullanılmaması gerektiği konusunda fikirler belirtildi.”

Maliye bakanı, kripto paralara karşı olmaktan ziyade, risklerin çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini, daha sonra yaptığı G7 zirvesindeki konuşmasında belirtti. Ama Hindistan hükümeti kripto paralara karşı, diğer bir çok düzenleme isteyen sektöre nazaran daha hassas ve dikkatli. Işte Bakanın sözleri:

“Aslında bu sabah yapılan bazı sunumlarda sanal para birimlerinin gücüne değinildi. Ancak herkes bu tip paralara karşı önlem alınması gerektiği konusunda da hemfikirdi. Yani herkes bu konuya dikkatle ve uyarı yaparak yaklaştı.”

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın