Hindistan Kripto Borsası WazirX, İşlem Hacminde Rekor Kırdı

0

Hindistan merkezli büyük bir kripto para borsası olan WazirX, yasal bir belirsizliğin ortasında olmasına rağmen, ticaret hacminde rekor seviyeye ulaştı.

CEO Nischal Shetty’e göre Hint kripto para borsası WazirX, 24 saat içinde 270 milyon dolardan fazla işlem hacmi kaydetti ve ülkedeki herhangi bir borsa için tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış oldu.

Fakat, ticaret hacminde yaşanan artış, borsanın sistem altyapısında büyük bir kesintiye yol açtı. Tüm zamanların en yüksek işlem seviyesini duyurduktan kısa bir süre sonra; dört saatten fazla süren, sistem arızalarından kaynaklanan bir kesinti meydana geldi. Shetty’e göre kripto borsası, altyapı sağlayıcıları tarafından belirlenen “bazı içsel sınırlara” ulaştı.

Kesinti sırasında borsanın 1.8 milyon kullanıcısı, hesaplarında herhangi bir para göremedikleri için bu durumdan etkilendiler. Shetty, sistemlerin bir kısmı çöktüğü için fon değerlerini gösteren sistemlerden birinin hatalı çalıştığını, bu durumun da bu hatadan kaynaklandığını açıkladı ve ekledi: “Sistemin bir parçası arızalandığında, tüm hizmetler üzerinde bir dalgalanma etkisi olur. Faaliyet gösterdiğimiz ölçeklendirme nedeniyle işlemleri geri getirmek zaman alacak. Lütfen sabırlı olun, yakında tekrar açılacak. Takımımız ilgileniyor.”

Cüzdanların güvende olduğunu belirten CEO, dört saatin ardından kullanıcıların hesaplarındaki fonları tekrar görebildiklerini, ancak ticaretin hala devre dışı olduğunu bildirdi.

Mart 2018’de piyasaya sürülen WazirX, 2019’da Binance tarafından satın alınmıştı. CoinMarketCap’e göre WazirX, likidite, trafik ve alım satım hacimlerinin yanı sıra, meşruluğuna olan güvene göre de küresel olarak ilk 27 kripto borsası arasında yer alıyor.

Hindistan borsasındaki ticaret hacmindeki artış, ülkenin kripto para birimleri üzerindeki düzenleyici belirsizlikleri de takip ediyor. Hintli yasa koyucular daha önce, yeni varlık sınıfına genel bir yasak çağrısında bulunmuştu. Bu yasak; ülkedeki dijital varlıkların ticaretini yapan, benimseyen, bulunduran veya transfer edenlerin cezalandırılabileceği ihtimalini barındırabilir. Yasaklara dair söylentiler Ethereum, Bitcoin, Dogecoin ve ülkedeki diğer kripto para yatırımcılarının etkilenmesine neden oldu.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın