Hindistan Başbakanı Modi’nin Twitter Hesabı Ele Geçirildi! Hacker’lar Bitcoin Bağışı İstedi

Hindistan Başbakanı Narendra Modi’nin kişisel web sitesi için oluşturulan doğrulanmış Twitter hesabının saldırıya uğradığı bildirildi. Hesapta Başbakan’ın adına Covid-19 Ulusal Yardım Fonu için Bitcoin bağışları isteyen tweetler yayınlandı.

Hindistan Başbakanı Narendra Modi’nin kişisel web sitesi ve mobil uygulaması için oluşturulan Twitter hesabının Perşembe günü saldırıya uğradığı bildirildi. Saldırıya uğrayan @narendramodi_in isimli hesap, yaklaşık 2,5 milyon sahip. Modi’nin 61,8 milyon takipçiye sahip kişisel hesabı etkilenmedi.

Hacklenen Modi’nin hesabından yaklaşık bir saat boyunca bir dizi tweet paylaşımı yapıldı ve insanlardan Covid-19 Ulusal Yardım Fonu’na bitcoin bağışlamalarını istendi.

“Hepinizi cömertçe Başbakan Ulusal Covid-19 Fon’una bağış yapmaya çağırıyorum.”

Sonrasında paylaşılan bütün tweetler silindi. Twitter birkaç haber kaynağına ihlalin farkında olduğunu ve ele geçirilen hesabı güvence altına almak için adımlar attığını söyledi.

Hatırlarsanız Temmuz ayında, eski ABD başkanı Barack Obama, Microsoft kurucusu Bill Gates, Cash App, Spacex ve Tesla CEO’su Elon Musk, Kanye West, eski New York belediye başkanı Mike Bloomberg ve Berkshire Hathaway CEO’su Warren Buffett gibi yüksek profilli hesaplar ele geçirilmişti. Twitter’a göre, bugün gerçekleşen hack ile Temmuz ayındaki büyük hack arasında herhangi bir ilişki olduğuna dair bir belirti veya kanıt bulunmuyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.