Hindistan Bankaları Ödemeler İçin Blockchain Teknolojisini Kullanmaya Başlıyor

Hindistan Ulusal Yayınları Şirketi (NPCI), dijital işlemlerin gücünü arttırmak için blockchain teknolojisini kullanmaya başlayacağını, 14 Nisan’da Hintli işletme dergisi Business Today’e verdikleri röportajda söylediler.

Hindistan Banklar Birliği (IBA) himayesinde olan on bankanın ortak girişimi olan, NPCI’nın dağıtılmış defter teknolojisini kullanarak kendilerini geliştirmek istiyor.

Hindistan’da perakende ödemeleri ve uzlaştırma sistemlerini işleten ve 56 ulusal bankayı içerisinde bulunduran bu NPCI, Hindistan Merkez Bankası ve IBA’nın rehberliği ve desteği ile kurulmuştur.

Haberde, NPCI’nin ödeme alanlarında blockchain teknolojisini geliştirerek daha hızlı ve az maliyetli sistem yapıcaklarını belirtiyorlar.

NPCI Açıklaması:

“NPCI, esnek gerçek zamanlı ve yüksek seviyede ölçeklenebilir bir blok zinciri teknolojisi geliştirmeyi amaçlıyor. Bu çözümü açık kaynaklı bir teknoloji kullanarak geliştirilmesini öneriliyor ve bu yüzden blockchain teknolojisini kullanıcaklarını” söylediler.

Geçtiğimiz yıl, Blockchain teknolojisinin alanında ki uzmanlar Las Vegas’taki Money 20/20 konferansında blockchain hakkında tartışmalar yaptılar. Tartışma sonucuna göre blockchain teknolojisinin dünyanın mevcut ödeme sistemlerinin yerini alabileceği ön görüldü.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.