Blockchain Haberler

Hindistan Bankaları Ödemeler İçin Blockchain Teknolojisini Kullanmaya Başlıyor

single-image

Hindistan Ulusal Yayınları Şirketi (NPCI), dijital işlemlerin gücünü arttırmak için blockchain teknolojisini kullanmaya başlayacağını, 14 Nisan’da Hintli işletme dergisi Business Today’e verdikleri röportajda söylediler.

Hindistan Banklar Birliği (IBA) himayesinde olan on bankanın ortak girişimi olan, NPCI’nın dağıtılmış defter teknolojisini kullanarak kendilerini geliştirmek istiyor.

Hindistan’da perakende ödemeleri ve uzlaştırma sistemlerini işleten ve 56 ulusal bankayı içerisinde bulunduran bu NPCI, Hindistan Merkez Bankası ve IBA’nın rehberliği ve desteği ile kurulmuştur.

Haberde, NPCI’nin ödeme alanlarında blockchain teknolojisini geliştirerek daha hızlı ve az maliyetli sistem yapıcaklarını belirtiyorlar.

NPCI Açıklaması:

“NPCI, esnek gerçek zamanlı ve yüksek seviyede ölçeklenebilir bir blok zinciri teknolojisi geliştirmeyi amaçlıyor. Bu çözümü açık kaynaklı bir teknoloji kullanarak geliştirilmesini öneriliyor ve bu yüzden blockchain teknolojisini kullanıcaklarını” söylediler.

Geçtiğimiz yıl, Blockchain teknolojisinin alanında ki uzmanlar Las Vegas’taki Money 20/20 konferansında blockchain hakkında tartışmalar yaptılar. Tartışma sonucuna göre blockchain teknolojisinin dünyanın mevcut ödeme sistemlerinin yerini alabileceği ön görüldü.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bir Yorum Yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacak.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz