Haziran Bitmeden Bu 3 Metaverse Coin’i Yakalayın!

Kripto ayı piyasasının tüm hızıyla devam etmesiyle birlikte, metaverse kripto para birimleri pazar seviyelerinin oldukça altında işlem görüyor ve bir sonraki boğa koşusu için projeler satın almaya başlamak için mükemmel bir fırsat sunuyor.

Bu ayı piyasası uzun bir süre devam etmiş olmasına rağmen, piyasalar döngüseldir ve bu düşüş trendini er ya da geç bir boğa piyasası takip edecektir. Bu  da doğru projelere yatırım yaparsanız kısa sürede önemli getiriler elde edebileceğiniz anlamına gelir. Peki hangi metaverse coin’leri almalıyız? KoinFinans olarak bu yazıda Haziran ayı bitmeden, yakından takip edilmesi gereken, 200 milyon doların altında piyasa değeri olan üç metaverse kripto para birimini inceledik.

Radyo Caca (RACA)

Ağustos 2021’de piyasaya sürülen Radio Caca (RACA), 200 milyon doların altında bir piyasa değeri ile olması gerekenden düşük değerlendirilen popüler metaverse kripto para birimleri arasınad analistin en iyi seçimlerinden biri. Radio Caca, bir Metaverse oyunu olan Metamon, United State of Mars Metaverse’i ve ticaret hacmine göre önde gelen NFT pazar yerlerinden birinden oluşan Ethereum üzerine inşa edilmiş bir dizi dApps ekosistemine sahiptir.

raca token

Radio Caca (RACA), projeyi çevreleyen sağlam bir topluluğa sahiptir. Metamon oyunu, kullanıcıların platformu aracılığıyla ödüller kazanmalarını sağlayan en yüksek puanlı NFT tabanlı oyunlardan biridir ve NFT tabanlı oyun dünyasına girmek isteyenler için mükemmel bir seçenektir.

metaverEk olarak, Radio Caca, kullanıcıların keşfetmesine açık bir 3D tarayıcı içi deneyimi sunan The United States of Mars (USM) olarak adlandırılan bir ’nın Metaverse’e sahiptir. Radio Caca’nın Metaverse’i Decentraland’ınkine benzer ancak araçlar, galeriler vb. gibi benzersiz ve ilgi çekici konseptler içerir.

Son zamanlardaki ayı piyasasına rağmen, Radio Caca’nın OpenPFP NFT pazar yeri, lansmanının ilk ayında 40 milyon doların üzerinde varlık ticareti yaptı ve bu da platformu hacim bazında Ethereum’da ilk beş NFT pazar yeri arasına yerleştirdi.

Mevcut piyasa değeri 104 milyon dolar, son 24 saatlik işlem hacmi ise 20 milyon dolar olan Radio Caca, Haziran 2022 ve sonrasında mutlaka izlenmesi gereken bir proje olarak yerini koruyor.

Hem BEP-20 hem de ERC-20 formatlarında mevcut olan bir token olan RACA token, platformun birincil hizmet varlığıdır. RACA token; kullanıcıların USM Metaverse ile etkileşime girmesine, DAO yönetimine katılmasına, NTF’leri satın almasına ve oyun içi öğeler satın almasına yardımcı olmak için kullanılır.

Yazım sırasında yaklaşık yüzde 8’lik bir artışla 0.00034 dolardan işlem gören RACA token; Gate.io, PancakeSwap, KuCoin, Gate.io, Poloniex, Huobi Global vb. gibi popüler borsalarda bulunmaktadır.

WAX (WAXP)

Aralık 2017’de piyasaya sürülen WAX (WAXP), güçlü on-chain etkileşim ve hızlı işlemler gerektiren Metaverse ve NFT uygulamaları için özel olarak tasarlanmış önde gelen bir blok zinciridir. WAX, Alien Worlds, Splinterlands, Farmers World ve yakın zamanda piyasaya sürülen Mining Network dahil olmak üzere piyasadaki en popüler blockchain oyunlarına ev sahipliği yapan oldukça sağlam bir platformdur.

Son derece kullanıcı dostu olan WAX, ekosistemin tüm yönleriyle entegre olan türünün tek örneği bir WAX Bulut Cüzdanına sahiptir. WAX Cloud Wallet ile entegrasyonu nedeniyle yeni başlayanlar için oldukça uygun bir blok zincirdir. Kullanıcıların WAX üzerindeki çeşitli ekosistemlerle etkileşim kurmak için üçüncü taraf Chrome uzantılarını veya MetaMask veya Phantom gibi uygulamaları indirmesi gerekmez. WAX’ın bulut cüzdanına Gmail veya Twitter hesabınızla giriş yaparak WAX ​​ekosisteminde kusursuz bir deneyimin keyfini çıkarabilirsiniz.

Ayrıca, WAX, işlem ücretlerine benzersiz bir yaklaşım getirerek, devredilmiş bir hisse kanıtı (proof-of-stake) mekanizması kullanarak gas ücretine olan ihtiyacını ortadan kaldırır. WAX, işlemler için ödeme yapmak için WAX token’larını stake ederek elde edilebilecek CPU, NET ve RAM kaynaklarını kullanır. Söz konusu kaynakları elde etmek için, kullanıcıların WAXP token’larını stake etmeleri gerekir. Eğer herhangi bir işlem ücreti karşılığında “paralarını geri almak” isterlerse kullanıcılar WAXP token’larını geri alabilirler.

WAXP, platformdaki birincil hizmet varlığı olup, kullanıcıların onu ödüller için stake etmesine, öğeler satın almasına, çeşitli oyunlar ve Metaverse’lerle etkileşime girmesine ve yönetime katılmasına olanak tanır.

Mevcut 173 milyon dolarlık piyasa değeri ve son 24 saatteki 11 milyonluk işlem hacmi ile WAX, oldukça düşük değerlendirilmiş bir platformdur. En popüler NFT ve Metaverse oyunları için lider blok zinciri olan WAXP’ye uzun vadeli bahis yapmak kötü bir fikir olmayabilir.

Yazım sırasında yaklaşık yüzde 11’lik bir artışla 0.085 dolardan işlem gören WAXP; KuCoin, Bitfinex, Gate.io, Crypto.com, Huobi Global, Binance vb. gibi popüler borsalarda bulunmaktadır.

Ontology (ONT)

Mart 2018’de başlatılan Ontology (ONT), metaverse genelinde bir kimlik sistemi oluşturmak isteyen, oldukça düşük piyasa değerine sahip bir metaverse kripto para birimi projesidir. Ontology, Metaverse’in Ethereum Ad Hizmeti olarak düşünülebilir. Tüketicilerin kimliklerini çeşitli platformlarda ve hizmetlerde birleştirmeleri için Ontology, alan adlarına benzer kısaltılmış bir cüzdan adresi sağlar.

Ontology, Polygon’a benzer şekilde NFT’ler ve Metaverse için bir katman-2 çözümü olarak kategorize edilebilir. Bununla birlikte, Polygon yüksek işlem ücretleri sorununu çözmeye çalışırken, Ontology çeşitli dijital dünyalar ve projeler arasında parçalanmış kimlik sistemleri sorununu çözmeye çalışıyor.

Ayrıca Ontology, bir finans panosu, Wing Finance, ONT ID kullanan bir itibar puanlama sistemini entegre eden bir DeFi ödünç verme protokolü içerir. Platformun finans panosu, kullanıcıların pasif gelir elde etmelerini sağlar.

ONT, BNB zincirinde yaşayan bir BEP-20 dijital varlığı olan Ontology için birincil yardımcı varlıktır. ONT, Wing Finance ve Ontology’deki çeşitli hizmetlerde kullanılan bir kripto para birimidir.

Yazım sırasında yaklaşık yüzde 13’lük bir artışla 0.2195 dolardan işlem gören ONT; Crypto.com, KuCoin, OKX, Huobi Global, ProBit Global, FMFW.io, Binance vb. gibi popüler borsalarda bulunmaktadır.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : nulltx


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.