Halka Açık Bitcoin Fonuna Sonunda Yeşil Işık!

0

Kanadalı yatırım fonu yöneticisi 3iQ artık Kanadalı perakende yatırımcılara düzenlenmiş, halka açık bir Bitcoin (BTC) fonu sunabilecek.

30 Ekim tarihli basın açıklamasında 3iQ, Kanada Menkul Kıymetler Borsası’ndan (OSC), sonunda büyük bir Kanada borsasında bulunması beklenen kapalı uçlu Bitcoin fonu hakkında olumlu bir karar aldığını açıkladı.

Geçtiğimiz Şubat ayında, Kanada’nın piyasa düzenleyicisi, 3iQ’nin düzenlenmiş Bitcoin fonunu başlatma teklifine olumsuz yönde karar verdi. Ancak, Toronto merkezli 3iQ karara itiraz etti ve nihayetinde OCC’den BTC fonunu başlatması için onay aldı. 3iQ Genel Müdürü Fred Pye konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Geçtiğimiz üç yıl boyunca, OSC’nin Yatırım Fonları ve Yapılandırılmış Ürünler Şubesi ile aktif bir şekilde çalıştık, perakende yatırımcılara Bitcoin’e yatırım yapmanın faydalarını düzenlenmiş, listelenmiş bir fon aracılığıyla sağlayacağını umuyoruz.”

İkiz kardeşler Cameron ve Tyler Winklevoss tarafından 2014 yılında kurulan New York merkezli kripto para borsası olan Gemini, fonun Bitcoin sorumlusu olarak görev yapacak.

Ek olarak Kanada Bankası’nın, kendi dijital para birimini başlatmakla ilgili fırsatları ve zorlukları araştırdığı söyleniyor.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın