Ocak 23, 2022

Hala Büyük Potansiyeli Var! İşte Bu Altcoin’e Yatırım Yapmak İçin 10 Neden

Kripto para birimleri piyasasına odaklanan ve kripto haberleri ve haftalık teknik analizler paylaşan bir Youtube kanalı olan Altcoin Buzz, Fantom (FTM) konusunda yükselişte olmasının on nedenini, en iyi durum senaryosundaki fiyat tahminini ve en güvenli giriş ve çıkış noktalarını açıkladı.

1. Neden

Fantom, yeni nesil dağıtılmış defter teknolojilerinden yararlanarak yüksek verimlilik ve sürdürülebilirlik ile küresel işlemleri kolaylaştırmayı amaçlayan, ölçeklenebilir, açık kaynaklı bir blok zinciridir. Özetle, bir güç merkezi protokolü olmayı hedeflemektedir.

2. Neden

Fantom’u diğer blok zincirlerinden farklı kılan, DAG teknolojisine dayalı yeni fikir birliğidir. DAG’ler, matematik ve bilgisayar dünyasında uzun yıllardır var olan yapılardır, blok zinciri teknolojisinden bile çok daha eskidir.

DAG teknolojisi ile Fantom, aynı anda birkaç bağlı node’u işleyebilir, bu da çok daha yüksek ölçeklenebilirlik hızı ve işlem güvenliği sağlar.

3. Neden

Fantom özellikler konusunda oldukça zengindir ve aşağıdakiler gibi seçkin özelliklere sahiptir:

Anında işlemler: Kullanıcılar işlemleri bir saniyeden daha kısa sürede tamamlayabilir ve maliyetler bir kuruştan daha azdır.
Yüksek standart güvenlik: Fantom, trustless/güven gerektirmeyen node’larla çalışan bir proof-of-stake ağıdır.
Ölçeklenebilirlik: Fantom, saniyede 300.000 işlem kapasitesine sahiptir.

4. Neden

Fantom, EVM uyumluluğuna sahiptir. Dolayısıyla Fantom’un akıllı sözleşmeleri, Ethereum Sanal Makinesi ile tamamen uyumludur ve bu, geliştiricilerin Ethereum’da kullanılan aynı kodlama diliyle akıllı sözleşmeler oluşturabileceği anlamına gelir. Bu durum Fantom’un çoklu kullanım durumlarına uygun olmasına yardımcı olur.

Akıllı sözleşmede oluşturulan stratejiye bağlı olarak Fantom, tüketicileri, işletmeleri ve dağıtım acentelerini de ödüllendirebilir.

5. Neden

Fantom ekosistemindeki kilitli toplam değer açısından en iyi 20 dApp’in kullanıcıları airdrop’tan faydalanabilecek.

6. Neden

Fantom bir milyar dolarlık teşvik programı açıkladı ve o zamandan beri TVL’nin geliştirme faaliyeti ve Fantom kullanım sayısı önemli ölçüde arttı. Bunların hepsi normal piyasa koşullarında FTM fiyatında yaşanan artışa katkıda bulunuyor.

7. Neden

Staking ödülleri de platformun en ilgi çeken özelliklerinden biri. Kullanıcılar Fantom’un ademi merkeziyetçiliğine katkıda bulunmak için staking yaparak %14,15 APY kazanılabiliyor. Kullanıcılar ayrıca FTM tokenlerini herhangi bir özel donanım olmadan, sadece bir telefon veya PC ile en az iki hafta boyunca kilitleyebiliyor.

8. Neden

Platformda ödül kazanmanın tek yolu stake yapmak değildir. Kullanıcılar bir node çalıştırarak da ödüller kazanabilir. FTM tokenleriyle ödül kazanmanın başka bir yolu, bir node doğrulayıcı çalıştırmaktır. Bu, katılımcıların Fantom’un konsensüs protokolüne katılmalarını sağlayarak blok zincirinin güvenliğini artırır.

9. Neden

Fantom yeni pazarlara giriyor. Artık ABD sakinleri, Lighthouse Storage ile Binance üzerinde FTM yatırabiliyor, çekebiliyor ve FTM satın alabiliyor. Kullanıcılar, dosyaları merkezi olmayan ve ultra güvenli bir şekilde depolayabilir ve teminat olarak FTM tokenlerini kullanarak kredi alabilirler.

10. Neden

Son günlerdeki piyasa trendini görmezden gelirsek, FTM’nin yukarı yönlü bir fiyat yörüngesi açısından büyük bir geleceği bulunuyor. FTM piyasa çöküşü sonrası 2,65 dolarlık destek bölgesini kaybetmiş olsa da analist altcoin 2,65 doları alabilirse, 2,87 dolara, 3,19 dolara ve nihayetinde 3,31 dolara doğru bir hareket görmeye başlayabileceğimizi söylemişti. Normal piyasa koşullarında bunun yaşanmasını bekleyebiliriz. Bunun ardından da  3,31 dolardaki direnç kırılırsa, 3,63 dolar, 4,3 dolar ve 5,18 dolara doğru bir hareket görebileceğimizi iddia ediyor.

Analistin piyasa çöküşü öncesi Fantom için Finobacci analizine göre makro düzeyde giriş ve çıkış noktalarının 2.33 dolara, 2.15 dolara ve 1.98 dolara denk geldiğini söylemişti.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : azcoin news


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.