Haftanın Kazananlarında Süper Beşli: DOGE, NANO, ETC, VET, NEO Kritik Seviyeler

Haftanın en çok kazananlar listesinde önemli gelişmeler yaşandı. Geçtiğimiz haftayı güzel yükselişler gören varlıklar olsa da Bitcoin’in anlık çöküşü birçok altkoinde de çöküşe neden oldu. Buna rağmen yükseliş gören varlıklar da mevcut.

  1. Dogecoin (DOGE)- %567
  2. NANO- %181
  3. Ethereum Classic (ETC)- %163
  4. VeChain (VET)- %120
  5. NEO- %100

Rehber İçeriği

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin spekülatif bir şekilde aniden yükselişe geçti. Hafta başında 0,070 dolardan kırılma gören varlık hızlı bir ivme ve taleple karşılaştı. DOGE %600’e dayanan sıçrayışıyla gözleri tekrar üzerine çekmeyi başardı. Bu da rekor seviyesi 0,45 dolara yükselmesiyle sonuçlandı. Şaka amacıyla ortaya çıkmasına rağmen Elon Musk, Snoop Dogg gibi isimlerin de desteğini görmesi popülaritesini arttırmıştı.

Kaynak: Tradingview DOGE/ USDT

Doge Artışı Sürüyor

DOGE, BTC düşüşlerinin de etkisinin olduğu bir geri çekilme yaşasa da haftanın kapanışına yakın fiyat 0,25 dolar bandında desteklenerek yükselişini devam ettirdi. Şu an 0,40 dolar seviyesinde yer alıyor ve yükselişin devamını destekliyor. Ayrıca bir Reddit grubunun öncülüğünde başlatılan 20 Nisan Doge Günü, fiyatta bir hareketlilik gelmesi spekülasyonlarını sosyal medyada arttırdı.

DOGE için alt destek noktalarında 0,372 dolar 0,315 dolar yer alıyor. Bir düşüş anından bu seviyelere geri çekilmesi muhtemel. Ancak rekor seviyeyi test etmesi Boğaların istediği 0,50 dolar seviyesine götürme ihtimalini yüksek tutuyor. Bir sonraki hedefi 1 dolara hızlı bir hareket söz konusu olabilir.

NANO

Şubat ayında görülen artıştan bu yana uzun süreli konsolide halinden güçlü bir sıçrama yakalayan NANO %180’in üzerinde yükselerek 14,5 dolara dayandı. Fiyattaki bu artış yüksek bir talep ekranı gördü. Artışlar son 6 ay baz alındığında neredeyse %1000’lik yükseliş gösteriyor. Bu durum NANO için bekleyişi bekleyen yatırımcıların varlığını da belirtiyor.

Kaynak: Tradingview NANO/ USDT

NANO Sürecin Devamını Bekliyor

NANO geri çekilmesini şu an için 9,30 dolarda durdurmayı başardı. Haftalık kapanış sonrası başlayan düşüş etkisinin desteklenmesi tam olarak doğrulandığı söylenemez. Bu durumda beklenen destek seviyeleri 8,72 dolar ve 7,16 dolarda güçlü bir arayışa girecektir. Yükselmesi durumu netlik kazanmadı. Ancak 10,91 dolar direncinin kırılması varlığı yeni bir yükseliş dalgasına sürükleyebilir. Sonraki direnç seviyelerinde 12,26 dolar 14,45 dolar ve 19 dolar hedefleri yer alıyor.

Ethereum Classic (ETC)

Ay başından bu yana kademeli artışlarla zemin hazırlayan Ethereum Classic (ETC) beklediği artışı 12 Nisan’da görünen kırılmayla gördü. Son hafta içerisinde %163’lük artış fiyatı rekor seviyesi 49,8 dolara yükseldi.

Kaynak: Tradingview ETC/ USDT

ETC Düşüşü Devam Edebilir

Varlık geri çekilmeye maruz kaldı ve fiyat 30,9 dolar desteğinde keskin bir dönüş yaptı. Fiyatı bir yükselme evresine günün erken saatlerinde girmeye çalışsa da düşüşün önüne geçemedi. Fiyat tekrar 30,9 desteğine ilerliyor ve düşüş riski hala sürüyor. Alt destekler noktalrında güçlü görünün 27 dolar seviyesi yer alıyor. Bu da derin geri çekilmeler anlamına geliyor. Direnç noktalarında ise 38,2 dolar ve 42,7 dolar alanı yer alıyor.

VeChain (VET)

Son 3 ayda %400’ün üzerinde ve son haftasında %120 artış yakalayan VeChain 0,278 dolarla rekor seviyesine ulaştı. VET fiyatı günlük harekette artış görmeye hedeflese de geri çekilme %38,2 düzeltmesi 0,23 doları hedefledi. Daha sonraki seviyelerde 0,196 ve 0,17 dolar seviyeleri yer alıyor.

Kaynak: Tradingview VET/ USDT

NEO

Piyasa sıralamasında 21. Sırada yer alan ve geniş bir değere sahip olan NEO %100’ün üzerinde artış yakaladı ve haftalık kapanışta 120 dolar bandına geçiş yaptı. NEO en son bu seviyelere 2018 yılında ulaşmıştı. 2018 yılı zirvesi olan ve ATH seviyesi 199 dolarlık rekoruna bir adım daha yaklaşması yatırımcısının beklentisini arttırdı.

Kaynak: Tradingview NEO/ USDT

Uzun Süreli Bekleyiş Sona Erdi

Uzun süreli uykusu haftalık kapanış ardından gün içerisinde 133,8 dolara kadar yükselen yerel bir zirveye dönüştü. Geri çekilmenin sürdüğü hareket 105,7 dolarda destek görüyor. Sonraki destek seviyelerinde 99 dolar ve güçlü 90 dolar alanı yer alıyor. Devam eden yükseliş trendinde ise fiyat 140 dolar ve 169 dolar hedefleri önümüzde görünecektir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.