Haftalar Sonra Gelen Bitcoin Yükselişi!

Bitcoin bugün şaşırtıcı bir hamle yaptı ve haftalar sonra 10.000 dolar fiyatının üstüne çıkmayı başardı. Bitcoin, en son 2 Haziran’da görülen bir seviye olan 10.135 dolara 10:05 UTC’de yükseldi.

Piyasa değerine göre en büyük kripto para, yaşadığı hafif düzeltme sonrasında şu an 9.970 dolar civarında işlem görüyor. Bu fiyat 24 saat bazında %4, hafta bazında ise %8’lik bir kazanca eş değer. Singapur merkezli Signum Capital’ın yönetici ortağı John Ng Pangilinan, Ethereum’un DeFi liderliğindeki dalgalanmasının Bitcoin pazarına sıçramış olabileceğini düşünüyor.

Pazar günleri kripto piyasalarında genellikle yavaş günlerdir, fakat bu yükseliş şaşırttı. Bu yükselişin devamında Bitcoin, VISA, Mastercard ve Paypal’ın kripto işlemlerini desteklemeyi planladığı haberinin bir sonucu olarak yükseliş bölgesinde kalabilir.

Popüler kripto para analisti Aayush Jindal yükselişten önce bir fiyat tahminin de bulunmuştu. Jindal, 9.750 dolar ve 9.800 dolar direnç seviyelerinin üzerinde başarılı bir kırılma olursa, fiyatın daha da yükselmesinin muhtemel olduğunu belirtti. Jindal ayrıca, bir sonraki büyük direnç seviyelerinin 10.000 ve 10.200 dolara yakın olduğunu söyledi. Jindal’a göre daha fazla kazanç, fiyatı 10.500 dolar seviyesine ulaştırabilir.

Fiyatın hangi yöne ilerleyeceğini söylemek şu an için zor fakat buna rağmen 9.000 ila 9.200 dolar arasındaki aralıktan sıyrılmış olmak umut verici.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.