Haftalar Sonra Gelen Bitcoin Yükselişi!

0
257

Bitcoin bugün şaşırtıcı bir hamle yaptı ve haftalar sonra 10.000 dolar fiyatının üstüne çıkmayı başardı. Bitcoin, en son 2 Haziran’da görülen bir seviye olan 10.135 dolara 10:05 UTC’de yükseldi.

Piyasa değerine göre en büyük kripto para, yaşadığı hafif düzeltme sonrasında şu an 9.970 dolar civarında işlem görüyor. Bu fiyat 24 saat bazında %4, hafta bazında ise %8’lik bir kazanca eş değer. Singapur merkezli Signum Capital’ın yönetici ortağı John Ng Pangilinan, Ethereum’un DeFi liderliğindeki dalgalanmasının Bitcoin pazarına sıçramış olabileceğini düşünüyor.

Pazar günleri kripto piyasalarında genellikle yavaş günlerdir, fakat bu yükseliş şaşırttı. Bu yükselişin devamında Bitcoin, VISA, Mastercard ve Paypal’ın kripto işlemlerini desteklemeyi planladığı haberinin bir sonucu olarak yükseliş bölgesinde kalabilir.

Popüler kripto para analisti Aayush Jindal yükselişten önce bir fiyat tahminin de bulunmuştu. Jindal, 9.750 dolar ve 9.800 dolar direnç seviyelerinin üzerinde başarılı bir kırılma olursa, fiyatın daha da yükselmesinin muhtemel olduğunu belirtti. Jindal ayrıca, bir sonraki büyük direnç seviyelerinin 10.000 ve 10.200 dolara yakın olduğunu söyledi. Jindal’a göre daha fazla kazanç, fiyatı 10.500 dolar seviyesine ulaştırabilir.

Fiyatın hangi yöne ilerleyeceğini söylemek şu an için zor fakat buna rağmen 9.000 ila 9.200 dolar arasındaki aralıktan sıyrılmış olmak umut verici.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın