Haberler

Hack’lenen Kripto Para Borsası Cryptopia Geri Dönüyor

single-image

15 Ocakta saldırıya uğrayan Yeni Zelanda merkezli kripto para borsası bu ay sonu geri dönüceğini kullanıcılarına mail ile iletti.

Bu yılın başında siber saldırıya uğrayan kripto para borsası Cryptopia 17 Mart 2019’da bir yazı yayımladı. Bu yazıda Cryptopia kullanıcıları için büyük bir önem arz etmekte çünkü bu yazıda Cryptopia borsasının tekrar ne zaman faaliyete geçeceği hakkında bilgi veriyor.

Cryptopia borsasının kurucu ortağı olan Rob (Hex) Dawson Cyroptopia’nın operasyonlarına yeniden başlatmaya kararlı olduklarını belirtti. Dawson, borsalarını kullanan kullanıcılara devam eden süreçler hakkında bilgiler verdi ve bazı önerilerde bulundu. Yazıda içeren bilgiye göre Cryptopia bu ayın sonunda faaliyetlerine yeniden başlayacağıda bildirildi.

Saldırıya uğradığı zaman yaklaşık 16 milyon dolarlık kripto para çaldıran borsa müşterilerinin iki adımlı doğrulama ve şifrelerini sıfırlamalarını istedi.

Cryptopia ekibi yaptığı duyuruda siber saldırı neticesinde kripto para yatırımları çalınan kullanıcıların fonların iadesi konusunda açıklamarda bulundu. Cryptopia yatırımların geri iadesi hakkında çalışmaların yasalara uygun bir şekilde devam ettiği ve çalışmaların halen devam ettirildiğini belirtti.

Cryptopia’nın hack’lenmesine ilişkin soruşturma, Yüksek Teknolojik Suçlar  Departmanı ve Yeni Zelanda Polisi de dahil olmak üzere hükümet kurumlarının katıkılarıyla devam etmekte olduğu belirttildi.

Çalınan kripto paralar dünyanın her bir yanındaki güvenlik güçleri ve siber güvenlik uzmanları tarafından sıkı bir şekilde takip edilmekte. Fakat yetkililer sonuca varmak için oldukça etken olduğunu belirtiyor. Cryptopia’nın 26 Şubat’ta yaptığı bir açıklamaya göre siber saldırıda saldırganların borsanın kripto para varlıklıklarının sadece %9,3’ünü çalmayı başarabilmişler.

 

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bir Yorum Yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacak.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz