Hackerlar Sahte E-posta İle Kripto Para Dolandırıcılığı Yapıyor!

İngiliz finansal platform FT Adviser’in yayınladığı bildiriye göre siber suçlular, İngiliz Mali Davranış Otoritesi’nden (FCA) olduğu iddia edilen e-postaları insanlara gönderiyor ve kripto para yatırımlarını teşvik ediyor. Gönderilen e-postalarda kazanmanın garantili olduğu yazan e-postalarda ayrıca Bitcoin’in yakaladığı 20.000$ değerinin de örnek olarak gösterildiği de var. Söz konusu e-postaların kendilerine ait olmadığını açıklayan FCA yetkilileri, hiçbir yetkilinin insanlardan hesap bilgilerini istemediklerini ve dikkatli olmaları konusunda uyardı .

Ayrıca yetkililer şunları da ekledi;

“Bu yazışmaların organize sahtekarlıkla bağlantısı olması muhtemeldir ve suçlulara hiçbir şekilde yanıt vermemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Cep telefonu veya yurtdışı irtibat telefon numarası, bir hotmail veya gmail hesabından gelen bir e-posta adresini, mektup veya telefon görüşmesinin bizden olmayacağına dair işaretler arayın. ”

Yetkililer dikkatli olunmasını istedi

Yetkililer açıklamalarında 2018-2019 yılları arasında kripto para yatırımcılarının dolandırıcılıkla 34 milyon dolar kaybettiklerini bildirdi. Bu olaylar ardından FCA, yüksek riskli türev ürünler konusunda durduklarını açıklamışlardı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.